Wielki Turniej Tenorów

Opera na Zamku w Szczecinie

Już po raz dziewiąty Opera na Zamku, organizuje w przepięknej scenerii dziedzińca Zamku Książąt Pomorskich Wielki Turniej Tenorów.

IX Wielki Turniej Tenorów - 28.07.2007, 
godz. 20.30 dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Jak co roku do konkursu staną znakomici tenorzy, aby swymi umiejętnościami zachwycać publiczność. 
Szczeciński turniej pozwala wyłonić wschodzące gwiazdy, poza tym niesie ze sobą świetną zabawę. Tradycją stało się, że każdy ze śpiewaków losuje spośród pań na widowni "damę swego serca", której poświęca swój występ. Na zakończenie Turnieju nie lada atrakcja - feria sztucznych ogni. 

Wśród widzów, jak co roku, rozlosujemy atrakcyjne nagrody. 

4 sierpnia 2007 roku o godzinie 22.00 w niepowtarzalnej scenerii Cmentarza Centralnego w Szczecinie zabrzmi koncert dedykowany 

"Tym, którzy nie powrócili z morza"

Koncert jest imprezą towarzyszącą Wielkiego Zlotu Żaglowców - The Tall Ships\' Races 2007

Cmentarz - miejsce, w którym marmurowe pomniki, kora drzew, trawa i powietrze każą nam choćby przez chwilę zastanowić się nad tą trudną do zaakceptowania konsekwencją aktu urodzenia, ujawnia rzadko zauważaną ale być może największą wartość - tchnienie nadziei. 

Jeden z największych i najpiękniejszych Cmentarzy Europy, nasycony wyjątkowym klimatem, ponad stuletni ogród dendrologiczny skupiający egzotyczne i niezwykle rzadkie okazy, ale też ogród historii, w którym pamięć o zmarłych materializuje się w nagrobkach, pomnikach i epitafiach. 

(-)
Materiały Opery
6 czerwca 2007

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia