"Wielkie czytanie" w Ateneum

Wojciech Pszoniak czyta "Trans-Atlantyk" Witolda Gombrowicza

Przeczytaniem-odegraniem przez Wojciecha Pszoniaka "Trans-Atlantyku" Witolda Gombrowicza Teatr Ateneum otwiera nowy cykl prezentacji literacko-autorskich, który nazwaliśmy "Wielkim czytaniem".

Tradycja aktorskich czytań jest długa; narodziła się niegdyś w radiu i do dziś jest tam kultywowana. Dziś dużą popularnością cieszą się e-booki, płyty CD z nagraniami znanych książek dawnych i nowych. Czytanie aktorskie najpóźniej trafiło do teatru, przede wszystkim w formie "prób czytanych" dramatów współczesnych.

"Wielkie czytanie" w Ateneum to bezpośrednie spotkania znakomitych powieści z równie znakomitymi ich interpretatorami.

Gombrowicz i Pszoniak - to wybornie dobrany tandem. Aktor kongenialnie wyczuwa niepowtarzalny styl znakomitego pisarza, który porywa, śmieszy, wciąga, a jednocześnie głęboko porusza - jak gra Wojciecha Pszoniaka.

Odtąd co miesiąc będzie się odbywać premiera - i zarazem jedyny spektakl - któregoś z wybitnych tekstów literatury polskiej i światowej w wykonaniu znanego, znakomitego i lubianego aktora/aktorki. Prezentacje będą miały miejsce na dużej scenie Ateneum zawsze w niedzielę - w samo południe.

Wojciecha Pszoniaka gry [z] Gombrowiczem - już 2 marca o godz. 12.00

(-)
Materiał Teatru
20 lutego 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...