Wielkie odliczanie w Katowicach

19. Festiwal Sztuk Performatywnych A Part

W dniach 15-25 czerwca odbędzie się w Katowicach 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part. W programie spektakle z Czech, Francji, Hiszpanii, Polski i Słowenii.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part (wcześniej: Międzynarodowy Festiwal Teatrów A Part) jest międzynarodowym przeglądem najciekawszych zjawisk artystycznych z obszaru teatru autorskiego, niewerbalnego, eksperymentalnego, alternatywnego i innowacyjnego, odbywającym się w Katowicach i miastach ościennych.

Festiwal powstał w 1994 roku. Od nazwy festiwalu wzięły nazwę powstały w 2004 roku Teatr A Part i nadające mu osobowość prawną stowarzyszenie. Podczas osiemnastu edycji festiwalu wystąpiły w Katowicach czołowe polskie i europejskie teatry innowacyjne i niewerbalne, między innymi Betontanc, Compagnie Cacahuete, Compagnie Mossoux-Bonte, Derevo, Farma v Jeskyni, Gledalisce Glej, Scena Plastyczna KUL, Senza Tempo, Societas Raffaello Sanzio, Teatr Ósmego Dnia, Theaterlabor Bielefeld, Theater Titanick, Troubleyn/Jan Fabre, Granhoj Dans, Kamchatka, Via Negativa, Tiger Lillies, Abattoir Ferme i wiele innych.

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje WYŁĄCZNIE w miejscach prezentacji (z wyjątkiem przedstawień "Ziemia Gomo" Teatru A Part i "Ambasada" Teatru Usta Usta Republika - sprzedaż i rezerwacje biletów w kasie Kinoteatru Rialto). Bilety na koncert Ivy Bittovej oraz spektakle Cie Dos a Deux i Cie Etantdonne w cenie 30 zł, na pozostałe przedstawienia 25 złotych, na spektakl towarzyszący Teatru Sparowani 20 zł. Na przedstawienia plenerowe wstęp wolny.

(-)
Materiał Organizatora
24 maja 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...