Wiersze Tuwima na scenie

"Tańcowały dwa Michały" - reż. Włodzimierz Jasiński - Teatr Groteska w Krakowie

"Dwa Michały", "Abecadło", "Ptasie radio", "Rzepka" to tylko niektóre z setek znanych i lubianych wierszy dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima. I na tych właśnie wierszach oparł swój spektakl Włodzimierz Jasiński - znany aktor Teatrów: Stu i Groteski, który tym razem przedstawienie wyreżyseruje. Premiera już 6 grudnia o godz. 18 w Teatrze Groteska.

Duży Michał, Mały Michał, Tralalińska, Słowikowa i kilku innych bohaterów wyruszają w podróż do krainy śmiechu, żartu, mądrości, śpiewu i tańca, bo- wiem, jak obiecują realizatorzy, na scenie będzie dynamicznie i kolorowo.

Plastyczną oprawę stworzył Przemysław Karwowski, muzykę napisał Piotr Klimek, a zespół roztańczyła Marzenia Biesiadecka. A spektakl ten będzie zapewne miłym prezentem mikołajowym dla najmłodszych widzów.

- Świat Tuwimowski, pogodny, barwny, komediowy ale i groteskowy oglądamy z perspektywy dwóch Michałów. To oni przechadzają się po tym świecie, komentując go, śmiejąc się z niektórych wad bohaterów, np. zapominalstwa Słonia Trąbalskiego czy pychy Krzykalskiego. Spektakl, rozśpiewany i roztańczony, przeznaczony jest dla najmłodszych widzów z nadzieją, że być może, jako dorośli, zechcą sięgnąć po wiersze nie tylko Tuwima - powiedział nam Włodzimierz Jasiński.

(-)
Materiał Teatru
5 grudnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia