Wiesław Komasa w Żarskim Domu Kultury

"Bóg pisze prosto na liniach krzywych " - reż. Wiesław Komasa

Żarski Dom Kultury zaprasza 22 listopada na spektakl słowa "Bóg pisze prosto na liniach krzywych " w wyk. Wiesława Komasy.

Spektakl na podstawie tekstów: K. Wojtyły, Z. Herberta, C.K. Norwida, J. Wittlina, J. Twardowskiego, R. Brandstaettera. Tematycznym spoiwem łączącym wszystkie prezentowane przez artystę utwory jest człowiek i jego relacja z otaczającym go światem - będącym od zawsze fascynującym i zarazem niepokojącym fenomenem. Spektakl ten to próba przekazania i wyrażenia ogólnego ludzkiego doświadczenia Tajemnicy - objawiającej się pod postacią Boga i nierozerwalnie związanego z Nim bytu - człowieka.

Poprzez poetyckie niezwykle sugestywne wizje wielkich twórców aktor stara się odnaleźć uniwersalny mianownik ludzkiej duszy.

Niezwykła siła wybitnego aktorstwa skupiona w osobie Wiesława Komasy, uznanego za mistrza kunsztu aktorskiego, rozświetla na "moment" wnętrze człowieka - zagubionego w otchłaniach własnego jestestwa i wciąż próbującego odczytać znaki Boskie umieszczone na krzywych liniach oddanego mu w zastaw życia.

***
22-11-2012, godz. 18, sala widowiskowa "Luna" ul. Okrzei 35
Bilety w cenie 15 zł i 10 zł do nabycia w Żarskim Domu Kultury w godz. od 9.00 do 15.30
Istnieje możliwość rezerwacji telefonicznej pod nr tel. 68 374 24 13
oraz e-mail dkzary@pro.onet.pl

(-)
(PAP)
8 listopada 2012
Portrety
Wiesław Komasa

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...