Wiosenna bujność traw online

„Wiosenna bujność traw" - reż. Michał Siegoczyński - Teatr S. Żeromskiego w Kielcach

18 grudnia w Teatrze im. Żeromskiego odbędzie się prapremiera "Wiosennej bujności traw" na podstawie autorskiego tekstu i w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Będzie to wydarzenie transmitowane na żywo online.

Dostęp do nagrania będzie darmowy. Linki znajdą się na stronie internetowej Teatru i na fanpejdżu Teatru.

Niespełniona miłość zdaje się odrywać od bohaterów i żyć swoim własnym życiem, jakby była już niezależna od nich, tworząc nieosiągalną i niemal mityczną tęsknotę. Spektakl opowiada właśnie o tej tęsknocie, o przemijaniu i pierwszej miłości. Inspirowany jest klasycznym filmowym melodramatem sprzed lat – „Wiosenna bujność traw" w reżyserii Elii Kazana.

Tytuł został zaczerpnięty z wiersza Williama Wordswortha, w którym autor proponuje odnaleźć równowagę w drobnych radościach dnia codziennego w celu pogodzenia się z własnym losem i w blaknących, wraz z upływem czasu, barwach życia.

Młodość, małe miasteczko, pierwsza miłość i mezalians – taśma akcji jeszcze raz zaczyna się kręcić, a dwoje młodych kochanków po raz kolejny uruchamia wiarę, że świat jest u ich stóp i że przecież nie może im się nie udać.

(-)
Materiał Teatru
14 grudnia 2020

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia