Wiosna w Pleciudze

repertuar dla dorosłych

Pleciuga zaprasza w maju i czerwcu na przedstawienia przeznaczone dla widzów dorosłych.

Jeszcze w tym sezonie będzie okazja do obejrzenia tytułów: "Kubuś i jego pan" oraz "Szczur".

"Kubuś i jego pan" to "wariacja-hołd" jak pisze sam autor. To spotkanie dwóch pisarzy i dwóch stuleci, to wyjątkowe spotkanie powieści i teatru. Trudno przewidzieć czy spotkanie dwóch gigantów zakończy się pojedynkiem. Trzy frywolne historie miłosne: pana, Kubusia i pani de la Pommeraye stają się przyczynkiem do włączenia się w dyskurs filozoficzny o istocie twórczości. Żywiołowa gra aktorska, pomysłowa scenografia i doskonale współbrzmiąca muzyka skutecznie pomagają dorosłemu widzowi przeżyć

tę teatralną podróż w doborowym towarzystwie.

Monodram "Szczur" w reżyserii Agaty Biziuk oparty jest na dramacie "Szczur, czyli wyścig po koju". Autor tekstu porusza temat zakłamania, dwuznacznych postaw oraz manipulacji opinią publiczną. Jego dzieło to współczesna, bardzo ciekawa językowo refleksja nad niewspółmiernymi wyrokami.

Bohaterów-Kandydata 1 i Kandydata 2 - pozornie nic ze sobą nie łączy. Jeden odnajduje się w roli polityka. W jego publicznych występkach cel uświęca środki. Z satysfakcją gra publice na nerwach same znane melodie: ballady o braku perspektyw-klasyki o bezrobociu. Drugi z kolei jest pracownikiem budowlanym. Zdystansowany do świata, stoi z boku wydarzeń. Wyznawana bylejakość w niczym mu nie przeszkadza.

"Kubusia i jego pana" zobaczyć można w piątek o godz. 17, natomiast "Szczura" 6 i 14 czerwca. Wszystkie spektakle są o godz. 19. Bilety można dostać w cenie promocyjnej 20 zł.

(-)
Głos Szczeciński
17 maja 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...