Wiosna, wiosna, ach to ty!

Komediowy początek wiosny w Teatrze STU

Wiosna, wiosna, ach to ty! Wszystko budzi się do życia, słońce coraz śmielej wychyla się zza chmur, a wydłużające się dni stwarzają doskonałą okazję na zaplanowanie wieczoru w teatrze. Ten wspaniały czas sprzyja uśmiechom, dlatego w pierwszych tygodniach wiosny w repertuarze Teatru STU nie zabraknie propozycji dla wszystkich miłośników komedii. Wybierając propozycje naszej sceny mają Państwo gwarancję rozrywkowych, ale i wartościowych tekstów cenionych autorów. Nie tylko pozwolą one zapomnieć o wszelkich troskach, ale też pobudzą do myślenia i dyskusji po spektaklu.

„Firma dziękuje" to komedia o szeregowym pracowniku bezdusznej korporacji, który zostaje wystawiony przez swoich pracodawców na dziwaczną próbę... To teatralna odtrutka od realiów codzienności w pracy, nie tylko dla zatrudnionych w korporacjach.

Autor sztuki, Niemiec Lutz Hübner uznawany jest za mistrza tzw. „well-made plays", czyli „sztuk dobrze skrojonych". Sam przyznaje, że nie jest mu po drodze z najnowszymi trendami w teatrze, ale miano twórcy konserwatywnego w żaden sposób mu nie uwłacza. „Firma dziękuje" otrzymała w 2011 roku nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia ASSITEJ.

Zdaniem reżysera spektaklu, Marka Gierszała „zwycięstwem tej sztuki jest to, że każdy człowiek może rozpoznać w niektórych momentach swoje życie. Żyjemy w państwach tak zwanych rozwiniętych, wszyscy ludzie znają problemy egzystencji, konieczności, pracy. Wiemy, że nie jest o nią łatwo i wydaje mi się, że to nam wszystkim jest w jakiś sposób bliskie. Pokazujemy coś może w formie dowcipnej, sarkastycznej, może czarnej komedii, ale jednak opowiadamy o człowieku".

Spektakle 23 i 24 marca o 19.00.

Występują: Ewa Kaim, Rafał Dziwisz, Krzysztof Pluskota, Aleksandra Sroka oraz Marcel Borowiec.

„Kiedy sobie znowu umierała" to najnowszy tytuł w repertuarze Teatru STU. Utrzymana w ciepłym tonie komedia nie do końca romantyczna, obfitująca w barwne postaci i szalone zwroty akcji.

Stara panna Tania mieszka z matką, która dzień w dzień „znowu sobie umiera" rozpaczając, że nie doczekała wnuków. Kiedy pewnego dnia do ich mieszkania omyłkowo trafia spieszący do kochanki Igor, Tania postanawia to wykorzystać, by dać matce odrobinę pociechy. Mężczyzna zostaje przez nią mimowolnie wciągnięty w intrygę, nad którą trudno utrzymać jakąkolwiek kontrolę...

Nadieżda Ptuszkina to najbardziej kasowa współczesna autorka teatralna Rosji. Napisała ponad siedemdziesiąt sztuk, z których około czterdziestu zostało wystawionych, wiele z nich na całym świecie. Jest także scenarzystką i reżyserką filmową. „Kiedy sobie znowu umierała" jest tytułem, który przyniósł jej największą sławę i rozpoznawalność w całej Rosji, gdzie wystawiany był praktycznie na każdej scenie teatralnej.

Spektakle 25 i 26 marca o 19.00.

Występują: Anna Tomaszewska, Aldona Jankowska, Krzysztof Pluskota oraz Anka Graczyk.

W Teatrze STU jest bezpiecznie! Spektakle grane są w obowiązującym reżimie sanitarnym. W sprzedaży dostępne jest jedynie 50% miejsc na widowni, podczas całego pobytu w teatrze obowiązuje zakrywanie nosa i ust maseczką, przed wejściem na salę należy zdezynfekować ręce. Wszystkie przestrzenie dostępne dla Widzów są regularnie dezynfekowane a ponadto nasza widownia poddawana jest systematycznemu ozonowaniu.

Zachęcamy do zakupu biletów online przez stronę www.scenastu.pl. Rezerwacje i informacje telefoniczne pod numerami: 12 422 27 44, 574 363 961 i 574 364 684.

Magdalena Jamka-Sułkowska
Teatr Scena STU
16 marca 2021

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...