Wirtualny mit Marii

"Maria" - reż. Andre Hubner-Ochodlo - Teatr Nowy w Poznaniu

Po gigantycznym sukcesie "Czerwonych Nosów", tym razem polska prapremiera - spektakl "Maria", w reżyserii Andre Hubnera - Ochodlo.
Spektakle zagramy 12, 13 i 14 marca o godzinie 19.30 na Scenie Nowej.

"MARIA to tryptyk najważniejszych pojęć: narodzin, miłości i śmierci.

Maria, zwana przez bliskich Rią, rówieśniczka XXI wieku, z impetem i nieokiełznaną ciekawością wkracza w dorosłość, usiłując odnaleźć w niej miejsce dla siebie i dla dziecka, które ma wkrótce urodzić. Czy pomoże jej w tym nowe zajęcie – wirtualne rozmowy z nieznajomymi, którzy tak samo jak ona łakną bliskości, nawet zapośredniczonej przez ekran? I czy da się przełożyć na język kilobajtów rytm, w którym bije jej serce i jej wewnętrzny świat?

Najnowszy dramat brytyjskiego autora Simona Stephensa, znanego i granego na całym świecie przedstawiciela realizmu społecznego, to wnikliwe studium zdigitalizowanej w dużej mierze współczesności i osadzony w wirtualnym świecie ponadczasowy mit Marii – młodej kobiety, która pomimo wszelkich niedogodności przeciwstawia się duchowi czasu."

Zachęcamy by z wszelkimi pytaniami dotyczącymi biletów na spektakle kierować się pod adres: bow@teatrnowy.pl, info@teatrnowy.pl lub biletygrupowe@teatrnowy.pl , a w celu uzyskania materiałów prasowych prosimy o kontakt z: promocja@teatrnowy.pl lub pr@teatrnowy.pl

Rafał Michalczuk
Materiał Teatru
6 marca 2021

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...