Wkraczamy w drugą czterdziestkę

Nowy sezon w Teatrze Powszechnym im, Jana Kochanowskiego w Radomiu

Już za kilka dni Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego rozpocznie w kolejny sezon artystyczny. Szczególnie dla nas ważny, bo wraz z nim wkraczamy w naszą drugą czterdziestkę.

Będzie więc z pewnością zabawnie i refleksyjnie, dramatycznie i muzycznie, klasycznie i współcześnie... Obok lubianych tytułów, które podbiły serca naszych Widzów w minionych miesiącach, pojawią się też zupełnie nowe spektakle (w tym prapremierowe), obok utytułowanych twórców, ze sceną mierzyć się będą młodzi artyści, obok efektownych wielkoobsadowych realizacji, na afiszu znajdą się również poruszające kameralne opowieści o bliskich nam sprawach.

Słowem, mamy nadzieję, że w najbliższym czasie dostarczymy naszym Widzom wielu „ważnych powodów" do wizyt na Placu Jagiellońskim i spędzania wolnego czasu w teatrze.

Jak zawsze, na początek jesieni przygotowaliśmy solidną dawkę pozytywnej energii i uśmiechu, czyli „pakiet komediowy":
„Mój boski rozwód" – 15, 16, 17 września godz. 19.00
„Mayday 2" – 5, 6, 7, 8 października godz. 18.00
„Seks dla opornych" – 5, 6, 7, 8 października godz. 19.00
„Szalone nożyczki" – 18, 19, 20, 22 października godz. 18.00

Teatr przez wielkie „T", czyli okazję do refleksji i sporą dawkę poruszających przeżyć zagwarantują spektakle:
„Władza" – 23, 24 września, 28, 29 października godz. 18.00
„Łowca" – 11, 12 października godz. 18.00

Natomiast maluchy w październiku spotkają ponownie na Scenie Fraszka dawno niewidzianego, uroczego Kopciuszka.

I wreszcie najważniejsze... Już 14 października premierą "Człowieka z La Manchy" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego świętować będziemy nasze 40. urodziny. Czy wyobrażacie sobie na tę okazję lepszy tytuł?

Historia walczącego z wiatrakami Błędnego Rycerza, Don Kichota z La Manchy to nie tylko jeden z najpiękniejszych tekstów w dziejach światowej literatury. To także głęboka i mądra opowieść o potędze wyobraźni i o prawie do wolności, o teatrze i życiu, a także o tym, że... warto marzyć (krótka, ale niezwykle barwna historia radomskiego teatru jest tego najlepszym przykładem.

W spektaklu weźmie udział cały zespół Teatru Powszechnego w Radomiu oraz zaproszeni goście – aktorzy, tancerze i muzycy. Będzie to z pewnością jedna z największych realizacji w 40-letniej historii „Powszechnego" (ponad 50 wykonawców, ok. 300 kostiumów, orkiestra „na żywo", efektowna scenografia przenosząca nas do gorącej Hiszpanii, tańce utrzymane w klimacie flamenco).

„Człowiek z La Manchy" – 30 września, 1, 14, 15 października godz. 18.00

Na tym nie koniec jesiennych nowości, bo tuż po premierze „Człowieka z „La Manchy",

27 października na scenie kameralnej czeka nas polska prapremiera najnowszej sztuki Floriana Zellera („Prawda") – „Z drugiej strony" w reżyserii Zbigniewa Rybki.

Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdybyście wypowiedzieli na głos wszystko to, co myślicie w trakcie rozmów ze swoimi partnerami? Jak zmieniłoby się Wasze życie, gdybyście te niewypowiedziane myśli jednak wyartykułowali?

„Z drugiej strony" to sztuka właśnie o tym, co naprawdę myślicie, ale boicie się powiedzieć. Zapewniamy, że czeka Was chwila refleksji, ale i dobrej zabawy.

* * *

Szykujemy dla naszych Widzów także garść pozascenicznych nowości. Już za kilka dni wraz z zupełnie nową stroną internetową (sic!) ruszy sprzedaż biletów on-line.

Z okazji jubileuszu planujemy wydać publikację dokumentującą minione 40-lecie naszej sceny – „Marzyć znaczy tworzyć... Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu".

W zespole pojawiło się też kilka nowych aktorskich twarzy...

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zaprosić na kolejny sezon w Teatrze Powszechnym!

Bądźcie Państwo z nami!

Jola Korłub-Ogonkowska
Materiał Teatru
1 września 2017

Książka tygodnia

Szekspir bez cenzury. Erotyczny żart na scenie elżbietańskiej
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Jerzy Limon

Trailer tygodnia