Wkrótce balet inspirowany skandalizującą powieścią

"Dzieje grzechu" - Opera na Zamku w Szczecinie

Balet pt. "Dzieje grzechu", inspirowany skandalizującą powieścią Stefana Żeromskiego i równie głośnym filmem Waleriana Borowczyka, już od 25 bm. będzie można zobaczyć w szczecińskiej Operze na Zamku. W tym dniu bowiem odbędzie się premiera spektaklu.

Uwaga! W przyszłym tygodniu będzie można u nas wygrać zaproszenia na popremierowe widowisko, czyli na 26 bm.

Spektakl powstaje według pomysłu i w choreografii Karola Urbańskiego, pod kierownictwem muzycznym Jerzego Wołosiuka. "Dzieje grzechu" to historia kobiety, która nie waha się zejść na samo dno, by ocalić to, co najważniejsze - czystość uczucia. W roli Ewy Pobratyńskiej wystąpi solistka baletu opery - Ksenia Naumets Snarska.

Klimat spektaklu realizowanego w technice tańca neoklasycznego, do muzyki Mieczysława Karłowicza, podkreślą kostiumy Tijany Jovanovic i scenografia Wacława Ostrowskiego. Projekcje multimedialne przygotował Krystian Drywa, który pracował przy takich słynnych produkcjach, jak "Piotruś Pań", "Grease" czy "Koty".

Ceny biletów: na premierę - 40-55 zł, a na pozostałe spektakle - 25-39 zł, rezerwacja biletów od pon. do piątku w godz. 8-16 (tel. 91 43 48 144, 91 43 48 139, 91 43 48 106).

 

(MON)
Kurier Szczecinski
11 października 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...