Wkrótce na scenie Teatrpraga.pl

"Twoje pocałunki Mołotowa" - reż. Wojciech Błach - Teatr IMKA w Warszawie

Wkrótce na scenie Teatrpraga.pl zobaczyć będzie można dwa gościnne spektakle - "Twoje pocałunki Mołotowa" oraz „Grace i Gloria".

"Twoje pocałunki Mołotowa" jest najpopularniejszą sztuką dramaturga Gustavo Ott. Została przetłumaczona na język angielski, duński, niemiecki, francuski, grecki i jest wystawiana z powodzeniem w kilkudziesięciu krajach na świecie. Czasem w zabawny a czasem w przejmujący sposób mówi o hipokryzji, uprzedzeniach, terroryzmie i wyborach życiowych, które zawsze mają swoją cenę.

W czasach gdy wszyscy dookoła się rozwodzą, gdy instytucja małżeństwa traci swoją wartość, poznajemy parę czterdziestolatków, dobrze sytuowane małżeństwo z paroletnim stażem. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka. W najmniej odpowiedniej chwili bohaterka dostaje przesyłkę od FBI, a w niej plecak, który zgubiła dwadzieścia lat temu i który okaże się prawdziwą puszką Pandory.

„To Twojego strachu się boję" – zastanów się jak dobrze znasz swojego partnera i ile jesteś w stanie mu wybaczyć...

"Twoje pocałunki Mołotowa" / spektakl gościnny
Spektakle: 27, 28 kwietnia, godz. 20.00
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Sala Widowiskowa, Warszawa, ul. Elektoralna 12

Spektakl „Grace i Gloria" został przygotowany z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej. Jest to przejmująca i barwna opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakujący zwrotami akcji.

Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.

Grace i Gloria / spektakl gościnny
Spektakl: 29 marca, godz. 19.00
7, 8 kwietnia, godz. 19.00

(-)
Materiał Organizatora
27 marca 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...