Wkrótce premiera

Projekt Wielkopolska

Już 5 i 6 września o godz. 18 w ramach projektu Wielkopolska: Rewolucje odbędzie się premiera spektaklu "Projekt. Noce i dnie", będącego kolejną odsłoną współpracy Mikołaja Mikołajczyka z Zespołem Śpiewaczym "Wrzos" z Zakrzewa.

W tym roku Mikołajczyk wraz z dobranym zespołem realizatorów - Małgorzatą Dziewulską (współpraca dramaturgiczna), scenografem i artystą video Mirkiem Kaczmarkiem i kompozytorem Zbigniewem Kozubem - postanowił pójść o krok dalej. Seniorzy z chóru "Wrzos" będą mierzyli się nie tylko z zadaniami teatru ruchu, ale także z własną opowieścią o życiu. Inspiracji dla siebie szukają we wpisanej w historię Wielkopolski powieści Marii Dąbrowskiej "Noce i dnie", stawiającej pytania o podsumowanie życia, jego spełnienie i niespełnienie.

W przedstawieniu weźmie udział piętnastu seniorów ze swoim choreografem Mikołajem Mikołajczykiem. Zakrzewski Zespół wspierać będą również wybitni artyści, tancerka Iwona Pasińska i aktor Adam Ferency.

W niecodziennym gatunku scenicznym, który można nazwać teatrem uczestnictwa, powstanie wspólny język. "A może się wartow życiu zapamiętać, żeby choć te parę tygodni przeżyć tak, że się o nich pamięta przez całe życie".

Kuratorka: Agata Siwiak, główny organizator: Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Współpraca: Zakrzewski Dom Kultury "Dom Polski", Art Stations Foundation / Stary Browar Nowy Taniec Pokazy spektakli w Zakrzewie: 5, 6 września, godzina 18.00

Pokazy spektakli w Starym Browarze w Poznaniu w Poznaniu: 8, 9 grudnia

(-)
www.taniecpolska.pl
21 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia