Wkrótce VI Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

Teatr Rampa w Warszawie

W czwartek, 23 lipca, występem Teatru Rampa, który zaprezentuje musical "Andrew Lloyd Webber - Król Musicalu", rozpocznie się VI Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej.

Zapomniane melodie i największe przeboje piosenki filmowej w unikalnych plenerach Toruńskiej Starówki, uznani twórcy i artystyczna młodzież walcząca o laury Przeglądu Konkursowego - Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej po pięciu udanych edycjach wpisał się na stałe w kalendarz letnich wydarzeń.

Tegoroczna VI edycja, na którą zapraszamy między 23 a 25 lipca, także nie zawiedzie miłośników filmowych piosenek.

Festiwal rozpocznie się w czwartek, 23 lipca, o godzinie 19.00 występem Teatru "Rampa", który zaprezentuje musical "Andrew Lloyd Webber - Król Musicalu". Toruńska publiczność usłyszy jeden z największych hitów niesamowitego kompozytora, który stworzył muzykę do najbardziej kasowych musicali wszechczasów: "Upiora w Operze", "Jesus Christ Superstar", "Evita", czy "Sunset Boulevard". Jego utwory nieprzerwanie wzruszają widzów z całego świata - teraz nadszedł czas na Toruń.

Drugi festiwalowy dzień, czyli 24 lipca, odbędzie zdominuje Przegląd Konkursowy, który - podobnie jak koncert otwarcia festiwalu - odbędzie się w Teatrze "Baj Pomorski". Młodych wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych, uczestników konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, a także laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki oceniać będzie jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego.

Bardzo ciekawie zapowiada się także jedna z imprez towarzyszących festiwalowi - koncert "Alla Vienna nocą - podróż za jeden uśmiech", na który składać się będą wyjątkowe utwory z popularnych seriali. Odbędzie się on 24 lipca o godzinie 21.30. Zespół "Alla Vienna" to siedmioro doskonałych instrumentalistów dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Z roku na rok wzbogacają swoje artystyczne portfolio, wypełniając do ostatniego miejsca najbardziej prestiżowe sale koncertowe i zbierając entuzjastyczne recenzje. Koncert objęty jest specjalnym patronatem radia RMF Classic.

Kluczowym wydarzeniem w trakcie Festiwalu będzie Koncert Galowy na Scenie Plenerowej Rynku Nowomiejskiego. Podczas tegorocznego koncertu słynne szlagiery filmowe usłyszymy wykonaniu między innymi: Alony Szostak, Natalii Lubrano, Radosława Elisa, Magdaleny Grąziowskiej, Sebastiana Machalskiego, Marcina Czarnika oraz Emose Uhunmwangho.

W tym roku w koncercie galowym pojawi się grupa błyskotliwych interpretatorów piosenek, na co dzień związanych z teatrem. Warto zatem przypomnieć, że aktor z prawdziwego zdarzenia to aktor perfekcyjnie panujący nad głosem i potrafiący śpiewać- komentuje Andrzej Szmak, dyrektor festiwalu.

Jedną z takich osób, pełniącą jednocześnie rolę prowadzącej będzie Anna Sroka-Hryń - damski głos znany z dziesiątek ról dubbingowych, a ostatnio najważniejsza twarz cieszącego się gigantyczną popularnością spektaklu "Mamma Mia!" w Teatrze Roma. Partnerować jej będzie tak lubiany przez toruńską publiczność Kacper Kuszewski.

Atrakcyjnie zapowiada się obecność Gościa Specjalnego - Anity Lipnickiej, która zaśpiewa utwory znane ze ścieżki dźwiękowej filmu "Pułapka" Arkadiusza Drabińskiego oraz serialu "Na dobre i na złe". Jak co roku Koncert Galowy, podobnie jak inne wydarzenia w ramach festiwalu, będzie biletowany. Osoby, które zdecydują się kupić bilety będą mogły wysłuchać koncertowych wykonań w komfortowych warunkach, na siedząco i z najlepszym odbiorem płynącej ze sceny muzyki.

Lokalizacja Koncertu Galowego Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej od początku jest znamienna i nieprzypadkowa. To właśnie plenery Rynku Nowomiejskiego można oglądać w scenach filmu Edwarda Skórzewskiego i Jerzego Hoffmana - i to właśnie im towarzyszy ballada "Nim wstanie dzień" do muzyki Krzysztofa Komedy i słów Agnieszki Osieckiej. Trudno sobie wyobrazić, żeby festiwal który dotyka tematyki piosenki w filmie mógł się odbywać w innej lokalizacji.

(-)
Materiały Organizatora
4 lipca 2015

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia