Wkrótce w Śląskim

"List do Pana Balzaka" - reż. Robert Talarczyk - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

Teatr Śląski w Katowicach obchodzi 106. urodziny. Z tej okazji w niedzielę zobaczymy przedstawienie pt. "List do pana Balzaka" reżyserowany przez Roberta Talarczyka. Na scenie gościnnie wystąpi marszałek województwa śląskiego Aleksandra Gajewska.

"Szanowny Panie Balzac..." śpiewała Irena Santor w refrenie nie tylko o pewnej kobiecie "w wieku trzydziestu lat, czyli na krok przed starością". Tę i inne piosenki, które mają zarówno wybitne aranżacje, jak i niebanalne słowa napisane przez Jonasza Koftę, Jacka Kaczmarskiego czy Agnieszkę Osiecką, aktorzy Teatru Śląskiego postanowili przypomnieć w nowym przedstawieniu. Nie byle jakim, bo urodzinowym.W najbliższą niedzielę spektakl "List do pana Balzaka" reżyserowany przez Roberta Talarczyka, nowego dyrektora Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, uświetni 106. urodziny tej sceny. Gościnnie wystąpi sama pani marszałek województwa Aleksandra Gajewska.

Podczas urodzinowego wieczoru będzie okazja do podziękowań mecenasom i przyjaciołom teatru. Aktorom wręczone zostaną medale ministra kultury Gloria Artis.

Teatr w Katowicach powstał w 1907 roku, najpierw jako scena niemiecka, potem, po plebiscycie, jako Teatr Polski. Dziś teatr ten posiada trzy znakomicie wyposażone sceny, a przedstawienia pokazywane są w kraju i za granicą.

Maria Zawała
Dziennik Zachodni
14 października 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia