Władca skarpetek otwiera nowy sezon

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek? 6 września w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbył się pierwszy spektakl w nowym sezonie, „Władcę Skarpetek” w reż. Jacka Timingeriu.

Sezon otworzyły niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

Zdaniem krytyków: Jolanty Kowalskiej i Jacka Sieradzkiego „Władca Skarpetek" jest najlepszym przedstawieniem teatru lalkowego w sezonie 2013/2014. Reżyser spektaklu, Jacek Timingeriu natomiast otrzymał nagrodę w 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

„Władca Skarpetek"
scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu
scenografia: Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu
muzyka: Krzysztof Pachołek
teksty piosenek: Ewa Zielińska
obsada: Bożena Oleszkiewicz, Aleksandra Paprocka, Natalia Wieciech, Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz

Grupa wiekowa: od 3 lat

Obecny sezon po takim otwarciu zapowiada się wyśmienicie. Oto najbliższe spektakle:

Królik, Słoń i Tereska... - 13-09-2015 (godz. 12.30 - pokaz przedpremierowy, 17.00 - prapremiera); 20-09-2015 (godz. 12.30)
Le Filo Fable - 27-09-2015 (godz. 12.30)
Sachem. Wódz Czarnych Węży - 30-09-2015 (godz. 19.00 - Jeleniogórskie Spotkania Teatralne - grana w Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra)

(-)
Materiał Teatru
7 września 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia