Wodewil patologiczny. Premiera

"Wróżka z kranu" - reż. Michał Derlatka - Fundacja Teatru BOTO

Fundacja Teatru Boto zaprasza 23 stycznia do Teatru na Plaży na premierę "Wróżki z kranu" Pierre'a Gripariego w reż. Michała Derlatki.

Premiera wodewilu patologicznego "Wróżki z Kranu" Pierre'a Gripariego w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej i reżyserii Michała Derlatki, realizowana jest w ramach projektu "Teatr na nowe czasy". Muzykę przygotował i wykonuje Tomasz Gadecki.

W spektaklu zobaczymy aktorów Teatru Wybrzeże: Justynę Bartoszewicz jako Martynkę, Sylwię Górę Weber jako Mamę i Marka Tyndę jako Tatę oraz Zofię Nather jako Marysię i Piotra Srebrowskiego jako Łobuza / Doktora / Wróżkę / Narratora

Resztą rzeczy zajął się Tomasz Weber.

Pierre Gripari

Poeta, prozaik i dramaturg. Pisze głównie dla dorosłych, ale w jego bogatym dorobku literackim można także znaleźć książki dla dzieci m.in. "Opowiadania z ulicy Broca" (1967) i "Bajka o księciu Pipo..." (1976). Pisarz chętnie uprawia tzw. fantastykę nowoczesną, łączącą stare rekwizyty baśniowe z realiami współczesności, niejednoznaczną, pełną filozoficznych podtekstów (http://lubimyczytac.pl).

Produkcja: Fundacja Teatru BOTO

Premiera: 23 (piątek) i 24 (sobota) stycznia 2015 godzina 19.00

Bilety w cenie 30-20 zł do nabycia przed spektaklem.

Premiera w ramach projektu "Teatr na nowe czasy"

(-)
Materiał Teatru
23 stycznia 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia