Wodny musical

„Romeo i Julia" - reż. Janusz Józefowicz w „Fosie Zamkowej"

Janusz Józefowicz z nowym musicalem „Romeo i Julia" już w sierpniu. Pierwszy na świecie i jedyny w Polsce wodny musical 3D. Premiera spektaklu odbędzie się 4 sierpnia 2017 r. w niezwykle urokliwym miejscu Torunia. To właśnie w „Fosie Zamkowej" przeniesiemy się do futurystycznego świata Romeo i Juli.

Widowisko inspirowane dramatem Shakespeare'a, zachwycające swoją oryginalnością i nowatorstwem. Estradowe zderzenie tradycyjnego widowiska musicalowego z wirtualną scenografią wygenerowaną przez projekcje 3D i animacje na wodnych ekranach. To olśniewające zintegrowanie wirtualnej dekoracji wyświetlanej na wodzie z rzeczywistymi rekwizytami w połączeniu z możliwością wykorzystania nieograniczonej ilości aktorów i tancerzy, umożliwiło stworzenie scen, o jakich twórcy teatralni i rewiowi dotychczas mogli tylko marzyć.

Oryginalna muzyka Janusza Stokłosy, polski tekst zainspirowany dramatem Shakespeare'a „Romeo i Julia", reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza oraz materiały do projekcji 3D przygotowane przez studio Platige Image (twórcy m.in. nominowanego do Oskara filmu „Katedra„),– to wszystko stanowi gwarancję wielkiego wydarzenia artystycznego. Za technologię wodną odpowiada firma Water Concept – specjalizująca się w tworzeniu zaawansowanych instalacji multimedialnych z wykorzystaniem wielkoformatowych ekranów i kurtyn wodnych, dysz efektownych i gejzerów.

Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych. Szczególnie w chwili rodzącego się wielkiego uczucia.

W konsekwencji młodzieńcza i bezkompromisowa miłość musi się zmierzyć z bezwzględnością komercyjnego świata egocentrycznych rodziców. To dramat pokoleń – rodziców i dzieci, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, wzajemnie się słuchać ani szanować swoich potrzeb.

(-)
Materiał organizatora
24 lipca 2017

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...