Wojciech Pszoniak w Kodzie Mistrzów

Kod Mistrzów - Wojciech Pszoniak

Cieszący się dużym zainteresowaniem publiczności cykl spotkań z Autorytetami intelektualnymi i artystycznymi, które od lat kształtują nasz zbiorowy światopogląd i wyobraźnię.

Mistrzowie opowiadają nie tylko o swoich doświadczeniach życiowych, ale także przedstawiają lektury, filmy i inne inspiracje, które najmocniej wpłynęły na ich życie. Spotkania z Autorytetami ze świata sztuki i nauki mają nie tylko wzbogacać słuchaczy, ale także inspirować tych, którzy wciąż poszukują swojej życiowej drogi. W spotkaniach wzięli dotąd udział: Kazimierz Kutz, Jadwiga Staniszkis, Karol Modzelewski, Jerzy Stuhr, Janina Paradowska, Anna Polony, Jan Pieszczachowicz, Seweryn Blumsztajn, Jerzy Trela, Krystyna Zachwatowicz, Stanisław Janicki, Bronisław Cieślak, Janusz Majewski, Jan Peszek, Marian Konieczny, Krzysztof Zanussi, Stefan Chwin, Maja Komorowska, Artur Rojek, Zygmunt Konieczny, Andrzej Zoll, Zofia Gołubiew, Andrzej Zieliński.

Gośćmi najbliższych spotkań z cyklu Kodu Mistrzów będą:

WOJCIECH PSZONIAK – 10 maja o godz. 18:00, wstęp wolny
Wybitny aktor teatralny i filmowy, aktor teatrów: Starego w Krakowie (w latach: 1968-72), Narodowego (1972-74) i Powszechnego w Warszawie (1974-80), od 1978 roku także w teatrach francuskich.

ANDRZEJ SEWERYN – 7 czerwca o godz. 18:00, wstęp wolny
Jeden z najwybitniejszych aktorów polskich, znanych m.in. ze spektakli Teatru Telewizji. Współpracował m.in. z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim i Jerzym Hoffmanem. Członek Comedie Francaise.

www.groteska.pl/kod-mistrzow

 

(-)
Materiał organizatora
10 maja 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...