Wojna z kobiecej perspektywy

"Gatunek Żeński" - reż. Bartłomiej Wyszomirski - Teatr Muzyczny w Toruniu

W sierpniu Teatr Muzyczny przygotował kilka atrakcyjnych spektakli, m.in. znaną i lubianą wśród widzów komedię – "Gatunek żeński". To pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść, napisana z kobiecej perspektywy, która w dowcipny sposób nieco ośmiesza wojujący feminizm.

Akcja sztuki dzieje się w eleganckim, wiejskim domu Margot Mason – autorki bestsellerów dla kobiet. Margot odwiedza jej wielbicielka – studentka Molly, której zamiary są jednak inne, niż mogłoby się wydawać... Na dodatek sytuacja komplikuje się, kiedy w domku zjawiają się niespodziewani goście.

Joanna Murray-Smith to urodzona w Australii, gdzie do dziś mieszka, autorka sztuk teatralnych, powieści, scenarzystka, dziennikarka. Niektóre z jej sztuk grane były w Londynie, Nowym Jorku, Niemczech, Malezji, Kanadzie, Japonii. Najbardziej znane to: Gatunek żeński, Bombshell, Love Child, Ridge's Lovers. W 2009 roku Gatunek żeński był nominowany do nagrody Oliviera w kategorii najlepsza komedia roku.

W 2009 roku Gatunek żeński był nominowany do nagrody Oliviera w kategorii najlepsza komedia roku.

Spektakl odbędzie się 9 (czwartek) i 10 (piątek) sierpnia o godz. 19:00 w Tumulcie (Rynek Nowomiejski 28). Bilety do nabycia w kasie biletowej przy ul. Kopernika 4.

Rezerwacje telefoniczne: 512 982 813 lub 56 678 75 19

Adriana Zalewska
Materiał Teatru
27 lipca 2018

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...