Wojtyła wraca do Krakowa

"Karol" - reż. Krzysztof Korwin-Piotrowski - Agencja Kreatywna PRC

Spektakl został stworzony na podstawie biografii Karola Wojtyły oraz spisanych przez współpracowników papieża anegdot i zabawnych historii z czasów jego pontyfikatu.

Połączenie multimedialnej scenografii, świateł, tańca, nowoczesnej muzyki i wyśmienitej gry aktorskiej ma przenieść widza w magiczny świat życia i dzieła Jana Pawła II.

Spacer z Ojcem Świętym po górskich szlakach Beskidów, klimatycznych uliczkach Krakowa i majestatycznym placu św. Piotra w Watykanie i przeżywanie najważniejszych wydarzeń z historii Polski i Europy XX w. - to tło, w jakim pokazana jest biografia papieża Polaka. Przez cały spektakl publiczność poznaje Karola Wojtyłę przede wszystkim jako człowieka - "przyjaciela wiernych", który nigdy nie zatraca swojej żarliwości, zaangażowania, pasji i głęboko humanistycznej miłości do ludzi, nawet wtedy, gdy historia zsyła doświadczenia bolesne, najtrudniejsze z możliwych. Na scenie natomiast pojawią się gwiazdy: Edyta Geppert, Anna Wyszkom oraz bracia Cugowscy. W rolę Karola Wojtyły wcieli się Jacek Kawalec.

Zapowiada się więc największe widowisko religijne tego roku.

Musical Karol promowany jest m.in przez teledysk z piosenką pt. Rozmowa z synem, którą wykonuje Agata Nizinska - aktorka wcielająca się w postać matki Karola Wojtyły.

SB
Przewodnik Katolicki
24 lutego 2017

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...