Wokół kobiety

"TransGiovanni" - reż. Natalia Sołtysik - Grupa Artystyczna Teraz Poliż

Grupa Artystyczna Teraz Poliż zaprasza 23 lipca na premierę swojego najnowszego spektaklu "TransGiovanni" w reżyserii Natalii Sołtysik

Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ zdecydowanie opowiada się przeciwko dyskryminacji, handlowemu traktowaniu i przemocy wobec kobiet. Tym razem TERAZ POLIŻ realizuje Projekt DEKAMERON. Jego dwie ważne części składowe to spektakl pt.: "TRANSGIOVVANI" na motywach "Dekameronu" Boccaccia i warsztaty dla licealistów towarzyszące powstawaniu spektaklu.

Należy pamiętać, że Boccaccio pisał "Dekameron" głównie dla pań, chcąc dać rozrywkę "delikatnym stworzeniem niewieścim", których los budził szczególne jego współczucie. Owy punkt wyjścia w zestawieniu z linią profilową TERAZ POLIŻ może doprowadzić do wybuchowych skutków. Unikalny charakter przedstawienia zapewnia już fakt, że obsada w całości jest żeńska.

Z kolei warsztaty są próbą stworzenia młodym ludzi przestrzeni ich indywidualnej i grupowej wypowiedzi, pokazania teatru jako żywego i aktualnego elementu współczesnej im kultury. Licealiści, mając bezpośredni kontakt z twórcami, mają za zadanie przygotować krótkie formy teatralne, które będą prezentować przed każdym ze spektakli przy jesiennym (październik 2011) wznowieniu spektaklu.

Patronem honorowy spektaklu "TRANSGIOVANNI" jest Fundacja Trans-Fuzja.

Projekt DEKAMERON dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Premiera spektaklu "TRANSGIOVANNI" odbędzie się w 23 lipca 2011 roku, o godz. 20:00 w Starej ProchOFFnii przy ul. Boleść 2 na Stary Mieście w Warszawie.

(-)
Materiały Teatru
20 lipca 2011

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...