Wokół multimedialności spektaklu...

"Klub Polski" - reż. Paweł Miśkiewicz - Teatr Dramatyczny w Warszawie

Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza w dniu 12 maja (niedziela) o godz. 20:00 na ósme spotkanie z cyklu ŹRÓDŁA I MEDIACJE: "Teatr i opera", poświęcone multimedialności spektaklu "Klub Polski" w reż. Pawła Miśkiewicza.

Spotkanie "Teatr pod okupacją mediów: multimedialny Klub Polski" poprowadzi Leszek Kolankiewicz (IKP UW, Sorbona). Wspólnie z Pawłem Goźlińskim ("Gazeta Wyborcza") oraz Zbigniewem Majchrowskim (Uniwersytet Gdański) porozmawia o dekonstrukcji paradygmatu romantycznego, o okupacji teatru przez media, o nowym gatunku - performansie teatralnym, o sensie performowania idei.

Premiera spektaklu "Klub Polski" w reżyserii Pawła Miśkiewicza miała miejsce w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy im. G. Holoubka 10 listopada 2010 r. Ostatni spektakl został zagrany 9 września 2012 roku.

12 maja 2013, godz. 20:00
Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego
Jazdów 1, Warszaw
WSTĘP WOLNY

Następne i ostatnie spotkanie w cyklu ŹRÓDŁA I MEDIACJE: "Teatr i opera" pt: "Teatr intermedialny Lupy i Warlikowskiego" odbędzie się 2 czerwca 2013 roku.
Piotr Gruszczyński (Nowy Teatr), Tomasz Plata (BWA Warszawa) oraz Dorota Sajewska (IKP UW) porozmawiają o teatralnym ekshibicjonizmie pod okiem kamery, czyli o tym, jak Krystian Lupa i Krzysztof Warlikowski zarządzają zbiorową i indywidualną depresją.
2 czerwca 2013, godz. 20:00
Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego
Jazdów 1, Warszaw
WSTĘP WOLNY

(-)
Materiał Organizatora
8 maja 2013

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia