Wolontariusze poszukiwani

"Teatr Meta-codzienny" - performans Tomasza Cymermana

Wrocławski Teatr Współczesny poszukuje wolontariuszy-statystów do udziału w performansie Tomasza Cymermana "Teatr Meta-codzienny. Kajzar. Inspiracje". Performans odbędzie się we Wrocławiu 17 października 2015 [sobota] przed galerią Awangarda BWA, ul. Wita Stwosza o godz. 14.00 oraz 16.00.

„Teatr meta-codzienny. Kajzar. Inspiracje" to zdarzenie teatralne inspirowane manifestami Helmuta Kajzara i jego akcją performatywną zrealizowaną w BWA Awangarda w 1981 r.

Chętni do uczestnictwa w wolontariacie proszeni są o kontakt z Karoliną Żuraw: 71 358 89 41 karolina.zuraw@wteatrw.pl. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się sali prób Wrocławskiego Teatru Współczesnego – pok. 210, II piętro, wejście przez portiernię [ul. Rzeźnicza 12] w sobotę 10 października 2015 r. o godz. 18.00. Wolontariusze wezmą udział w działaniach zaprojektowanych przez Tomasza Cymermana przed witrynami galerii Awangarda. Publiczność będzie śledzić akcję z wnętrza galerii.

„To zdarzenie ma uchwycić przemijanie – mówi Tomasz Cymerman – złapać to, co rzadko dostrzegamy w naszym życiu [...] Kto z nas nie gapił się bezmyślnie przez okno? Świat oglądany przez milczącego świadka zdaje się być czystym szaleństwem. To szaleństwo potrafi zadziwić. Wciągnąć. [...] Zaaranżowane wydarzenia zostaną wplecione w zwykłą codzienność ulicy, aby znieść granicę między teatrem a rzeczywistością, by wyłuskać z życia jego teatralność, by to, czego nie zauważamy na co dzień, nagle zaczęło znaczyć, przykuwać uwagę, by widz z „niczego" zaczął tworzyć sobie jakieś historie".

reżyseria i aranżacja przestrzeni: Tomasz Cymerman
występują: Anna Błaut, Irena Rybicka, Krzysztof Kuliński, Krzysztof Roszko [gościnnie], Jerzy Senator, Krzysztof Szczepańczyk [gościnnie], Michał Szwed. Nagranie: Marta Malikowska [gościnnie], Piotr Łukaszczyk [gościnnie] oraz wolontariusze

17 października 2015

miejsce pokazów: BWA, galeria Awangarda, Wrocław, ul. Wita Stwosza 32
początek działań: godz. 14.00 oraz godz. 16.00
czas trwania pokazu: 50 minut

(-)
Materiał Teatru
6 października 2015
Portrety
Tomasz Cymerman

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia