Wraca do stolicy

"Rum & vodka online" - reż. Agita Elksne - Centrum Sztuki „Cartonovnia"

W środę 30 lipca będzie można na żywo a do tego za darmo obejrzeć nagradzany i wyróżniany na festiwalach, poruszający spektakl multimedialny "Rum&Vodka Online" z aktorem Aminem Bensalem w roli głównej.

Spektakl skupia w sobie nowatorstwo intermediów, będące nowoczesną alternatywą dla klasycznych przedstawień. To nowoczesne połączenie sztuki konceptualnej z teatrem. Zderzenie żywego człowieka z siłą komputerów, laserów, mappingu, vj-ing'u, wizualizacji i nowinek technicznych w sztuce.

"Rum & Vodka Online" to innowacyjna fuzja sztuk, intermedia przełamane interakcjami z widzem, gdzie publiczność staje się częścią spektaklu, reżyserem, scenografem, aktorem. Scenariusz spektaklu napisany jest współczesnym językiem, momentami kontrowersyjnie i zabawnie. Jest lekki w odbiorze i mocny w przesłaniu.

Dotyczy zagubienia się w teraźniejszym świecie pełnym wymagań, używek i seksu.

Publiczność cały czas jest poddawana złudzeniom, które trudno odróżnić od prawdy. Dezorientując się - czy przestrzeń spektaklu jest tą samą przestrzenią, czy aktor jest tylko projekcją, kim widz jest w tym spektaklu?

Nagrody:
1. Nagroda Festiwalu Teatrów Niewielkich (Lublin 2013)
2. miejsce 42. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora (Wrocław 2013)

Wyróżnienie Międzynarodowy Festiwal Pro-Contra Szczecin

30.07.2014, godz. 21
Plac pomiędzy Budynkami Atrium (Al. Jana Pawła 27 i 29) vis a vis Hali Mirowskiej

Wstęp: Free

(-)
Materiał Teatru
25 lipca 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...