Wraca po 10 latach

"Wiedeń moich marzeń" - Gliwicki Teatr Muzyczny

Dzisiaj, 6 czerwca o godz. 18.30 na scenę przy Nowym Świecie powraca widowisko muzyczne "Wiedeń moich marzeń" z udziałem Grażyny Brodzińskiej.

"Wiedeń moich marzeń" to widowisko muzyczne zrealizowane w Gliwickim Teatrze Muzycznym przez Krzysztofa Korwin-Piotrowskiego i Annę Siwczyk w 2004 roku. Zostało zaprezentowane kilkadziesiąt razy na Śląsku, a także m.in. w Sali Kongresowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej i Teatrze Wielkim w Łodzi. Po 10 latach na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego znowu wystąpi premierowa obsada solistów: gwiazda polskiej operetki Grażyna Brodzińska oraz znakomici artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego: Wioletta Białk, Anita Maszczyk, Michał Musioł i Witold Wrona.

Akcja toczy się w wiedeńskim parku. Tu wszystko może się wydarzyć. Pojawiają się między innymi: dyplomaci, damy, żołnierze, Azjaci, bezdomni, kwiaciarka, gazeciarz, kelnerka w kawiarence. Tańczy się tu walce, czardasze i polki. Króluje oczywiście muzyka Johanna Straussa, ale słychać też melodie Kálmána, Stolza czy Sieczyńskiego ("Wiedeń, miasto moich marzeń"). Zabrzmi również w marzeniu sennym muzyka Bernsteina z "West Side Story". Solistom towarzyszyć będą artyści chóru, soliści baletu oraz orkiestra GTM z Pawłem Staszczyszynem przy fortepianie i Wojciechem Rodkiem za pulpitem dyrygenckim.

Czas trwania: 2 godz. (1 przerwa)

Bilety: od 15 do 42 zł

(-)
Materiał Teatru
6 czerwca 2014

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia