Wracamy na scenę

Teatr Żelazny - repertuar na czerwiec

Z przyjemnością informujemy, iż 12 czerwca wracamy do grania spektakli na naszej scenie. Zapraszamy do zapoznania się z czerwcowym repertuarem i udostępnienia.

"Seks dla opornych" - reż. Piotr Wiśniewski - Teatr Żelazny w Katowicach - 12.06 19:00

Małżeństwo postanawia wyjechać na weekend do eksluzywnego hotelu, by ożywić swój związek. Biorą ze sobą egzemplarz popularnego poradnika małżeńskiego pt. „Sex dla opornych".

Jak mąż przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na widok tejże cedzącej niecenzuralne słowa i odzianej w strój tzw. dominy rodem z filmu dla dorosłych? Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie?

Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli.
Bilety: 45 /40 zł
Kup bilet na:
www.teatrzelazny.pl/repertuar
Reżyseria: Piotr Wiśniewski
Obsada: Marta Marzęcka-Wiśniewska, Dariusz Wiktorowicz
___

"Shirley Valentine" - reż. i scenografia: Piotr Wiśniewski
19.06, 18:00
20.06, 19:00
21.06, 15:30
Legendarny spektakl Willy'ego Russell'a, byłego fryzjera, który słuchając zwierzeń, zgłębił tajniki kobiecej duszy.

Hit teatralny w wykonaniu Anny Kadulskiej, w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach. Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania, czy wyjedzie wbrew woli męża?

Wystepuje: Anna Kadulska

Bilety 35/40 zł

"Ściana" - brawurowa komedia w reżyserii Artura Barcisia
26.06, 19:00
27.06, 16:00
28.06, 16:00

Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy... Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu.

Traktowany jak przestępca z racji na „wysoki współczynnik awansu społecznego" uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.

Reżyseria: Artur Barciś
Występują: Paweł Okraska
Bogumiła Murzyńska
Małgorzata Gadecka
Marta Marzęcka-Wiśniewska
Piotr Wiśniewski

czas trwania: 90 min bilety 55 zł

Marta Marzęcka-Wiśniewska
Materiał Teatru
29 maja 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...