Wręczono Filary Teatru Muzycznego

50. Międzynarodowy Dzień Teatru

Lubelski Teatr Muzyczny od kilku lat na swój szczególny sposób obchodzi Międzynarodowy Dzień Teatru. To święto ludzi sceny jest dlań okazją do uhonorowania swoich przyjaciół, partnerów i sponsorów symbolicznymi Filarami Teatru Muzycznego

To wyróżnienie cenione przez wszystkich, którzy zostają nim uhonorowani. Wiemy o tym, bowiem - przypomnijmy - przed rokiem w gronie nagrodzonych znalazł się Kurier Lubelski. W tym roku dyrekcja i zespół teatru "medialnymi" Filarami uhonorowali: TVP Lublin oraz Dorotę Gonet i Andrzeja Molika.

W gronie nagrodzonych Filarami sponsorów i partnerów teatru znalazły się: Elektrociepłownia Lublin-Wrotków, Zakład Usługowo-Handlowy "Eksam", lubelski oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Stock Polska - Polmos Lublin.

Filary Teatru Muzycznego to nagroda, która nie ma różnych stopni ważności, wszystkie są jednakowo cenne. Ale rangę szczególną ma chyba ten przyznawany najwierniejszemu widzowi, bo przecież to właśnie widzowie są w teatrze najważniejsi. W tym roku ów najsympatyczniejszy z Filarów przypadł pani Bożenie Tchórz. Liczne grono artystów i pracowników teatru otrzymało nagrody dyrekcji placówki. A na zakończenie uroczystości artyści chóru, pod dyrekcją Agnieszki Tyrawskiej-Kopeć, zaprezentowali kilka przebojów z musicalowej części koncertu "Usta milczą, dusza śpiewa…".

Andrzej Z. Kowalczyk
Dziennik Bałtycki
26 marca 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...