Wrocław-Legnica. Finał projektu

"BATORY trans" - reż. Martyna Majewska - Wrocławski Teatr Pantomimy

17 czerwca Wrocławski Teatr Pantomimy zakończy wiosenną odsłonę projektu "Pantomima NOW". Ostatnim przystankiem na mapie objazdu z przedstawieniem "BATORY trans" będzie Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

W ramach wiosennej odsłony projektu Wrocławski Teatr Pantomimy prezentuje spektakl "BATORY trans" w reżyserii Martyny Majewskiej - laureatki konkursu na debiut reżyserski w Pantomimie. Jest to przedstawienie inspirowane książką Bożeny Aksamit "Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku" i opisanymi w niej losami pasażerów statku Batory, który w okresie międzywojnia kursował liniami GAL-u (Gdynia - Ameryka Linie Żeglugowe). Rejs Batorym to czas na zmierzenie się z wyobrażeniami - o emigracji, o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknocie, o konieczności.

Przedstawienie pokazane będzie 17 czerwca, o godz. 19.00 na Scenie im. L. Gadzickiego (Rynek 39) Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie Teatru im. H. Modrzejewskiej, ilość miejsc ograniczona. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z zespołem i twórcami.

Celem programu Scena dla Tańca jest prezentacja najważniejszych przedstawień polskich artystów zajmujących się tańcem i ruchem w miastach, które nie mają profesjonalnych i repertuarowych zespołów teatrów ruchu. Projekt "Pantomima NOW" zakłada prezentację jubileuszowych przedstawień WTP i współczesnych tendencji w teatrze pantomimy. Partnerami projektu są: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Lubuski Teatr w Zielonej Górze i Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Projekt realizowany we współpracy z Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017 i dofinansowany przez Urząd Marszałkowskiego Województwa Dolnoślaskiego.

(-)
Materiał Teatru
14 czerwca 2017

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...