Wrocław pod powiekami

wystawa Barbary Kaczmarek

Barbara Kaczmarek, wieloletnia współpracowniczka Instytutu Grotowskiego, organizuje wystawę zdjęć, filmów i nagrań dźwiękowych zgromadzonych w trakcie autorskiego projektu poświęconego wrocławskim przestrzeniom publicznym, rozpoczętego przeszło 10 lat temu.

Od 17 czerwca (wernisaż o godz. 19.00) do 6 lipca 2015, w CaféTHEI, otwartej przestrzeni Instytutu Grotowskiego, trwać będzie wystawa Barbary Kaczmarek.

Na wystawę „Wrocław pod powiekami" złożą się zdjęcia, filmy i nagrania dźwiękowe zgromadzone w trakcie autorskiego projektu poświęconego wrocławskim przestrzeniom publicznym, rozpoczętego przeszło 10 lat temu. Wystawa stanowi kontynuację i rozwinięcie poprzednich prezentacji poświęconych Wrocławiowi – autorskich książek artystycznych „Piętno" (2005) i „Przewodnik po ulicy Górnickiego" (2006), pokazywanych m.in. w galeriach Na Solnym i Drugie Piętro, oraz prezentacji „Nasze serca biją we Wrocławiu. Przyczynek do dyskusji o przemocy wizualnej" zorganizowanej z Romualdem Kaczmarkiem w galerii Stolarnia (2013).

Barbara Kaczmarek jest graficzką i projektantką książek, twórczynią książek autorskich, linorytniczką. Studiowała projektowanie graficzne i grafikę artystyczną w Krakowie i we Wrocławiu. Pracuje w Instytucie Grotowskiego; tworzy jego identyfikację wizualną oraz projektuje druki i książki. Współpracuje z Fundacją Nauki Polskiej (okładki Serii Humanistycznej), Muzeum Narodowym we Wrocławiu (katalogi zbiorów, przewodnik), Zakładem Narodowym im. Ossolińskich i innymi instytucjami kulturalnymi. Urządza wystawy swoich grafik, książek i obrazków.
Więcej informacji: barbarakaczmarek.tumblr.com

Wstęp na wystawę jest wolny.
Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–17:00 oraz pół godziny przed rozpoczęciem wydarzeń odbywających się w Przejściu Żelaźniczym.

 

(-)
Materiał Teatru
13 czerwca 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia