Wrzesień z premierą

"Błękitny ptak" - reż. Łukasz Zaleski - Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu

Kaliski teatr rozpoczyna nowy sezon. Jeszcze we wrześniu na deskach teatralnej sceny obejrzymy pierwszą premierę. Spektale zaplanowano na połowę miesiąca.

W tym roku sezon zainauguruje spektakl belgijskiego noblisty Maurice'a Maeterlincka w reżyserii Łukasza Zaleskiego. Premierę przygotowywanego z rozmachem pod względem efektów scenograficznych przedstawienia zaplanowano na 21 września. - W tej barwnej baśni o poszukiwaniu szczęścia, które czeka na każdego, kto potrafi je dostrzec, akcja prowadzona jest na granicy tego, co widzialne, świadome i zmysłowe, oraz tego, co niewidzialne, nieświadome, duchowe. Planowane przedstawienie adresowane jest do widzów w każdym wieku - informuje Agata Wypych-Skonieczny z Teatru im.Wojciecha Bogusławskiego. Spektakl urozmaicić ma scenografia, nad którą czuwa Mirek Kaczmarek. We wrześniu widzowie będą mieli okazję obejrzeć znane już Abonament na Szczęście", "Gwałtu, co się dzieje?" oraz "Iluzje". Bez nowości przebiegnie również październik - do repertuaru dojdą wtedy "Tadek niejadek", "Przełamując fale", "Pszczółka Maja", "Wieczór Trzech Króli" i "Szalone nożyczki".

Na premierę będziemy musieli poczekać do listopada. - Pokażemy spektakl współczesnego hiszpańskiego dramatopisarza Rodrigo Garcii pt. "Yersus", którą wyreżyseruje

Szymon Kaczmarek, zaś miesiąc później planowana jest premiera "Rewizora" Mikołaja Gogola w reżyserii Norberta Rakowskiego - dodaje Wypych-Skonieczny. Wiosną przyszłego roku kolejne przedstawienie wyreżyseruje współpracujący z Kaliszem od

wielu lat Rudolf Zioło. Tym razem sięgnie on po dramat amerykańskiej autorki Sarah Ruhl "Posprzątane". Sezon zakończy inscenizacja romantycznej komedii Williama Shakespeare'a "Sen nocy letniej", którąprzygotuje Adam Nalepa.

(eb)
Życie Kalisza
3 września 2013

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia