Wspaniała atmosfera, marynarski klimat

"Tomcio Paluch" - reż. Witold Mazurkiewicz - Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl Teatru Lalek Banialuka "Tomcio Paluszek". Najmłodsi - już od lat trzech - nie tylko obejrzą zabawne przedstawienie, ale wezmą w nim czynny udział.

Teatr Lalek Banialuka jest jedną z najstarszych tego typu instytucji w Polsce - założyli go w 1947 r. artyści plastycy:Jerzy Zitzman i Zenobiusz Zwolski, nadając mu charakterystyczne artystyczne oblicze. Banialuka ze swoimi spektaklami odwiedziła kilkadziesiąt krajów świata i uczestniczyła w najbardziej prestiżowych festiwalach teatralnych, m.in. w Edynburgu, Awinionie, Nowym Jorku i Charleville-Meziers, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

W Tarnowie teatr pokaże młodym widzom przedstawienie o dobrze znanych baśniowych bohaterach, którzy na scenie CSM będą przeżywali całkiem nowe przygody. W pełen humoru sposób aktorzy i towarzyszące im lalki opowiedzą historię dzielnego Tomcia Paluszka, który broni Królewnę przed złym i Zbójem Madejem. Jednak dziecięca publiczność nie tylko będzie mogła biernie przyswoić prezentowaną fabułę, ale weźmie także aktywny udział w spektaklu. Będzie miała okazję opowiedzieć się po stronie ulubionej postaci I i uczestniczyć w licznych zabawach prowadzonych przez aktorów.

Wspaniała atmosfera, marynarski klimat, I przygoda, ale i opowieść z morałem to wy-I znaczniki widowiska gwarantujące wartościową i pouczającą rozrywkę. Bowiem "Tomcio I Paluszek" to rzecz o tym, jak być sobą - tytułowy bohater staje się odważny, a Królewna przestaje kaprysić i uczy się zauważać innych. Zaletami przedstawienia wyreżyserowanego I przez Witolda Mazurkiewicza są także pomysłowo animowane i działające na wyobraźnię lalki, jak choćby blisko trzymetrowy olbrzym i Zbój Madej, scenografia Jerzego Rudzkiego, muzyka Krzesimira Dębskiego. A na scenie wystąpią: Katarzyna Pohl, Włodzimierz Pohl, Radosław Sadowski i Piotr Tomaszewski.

26 kwietnia, godz. 15.

(-)
Materiał Teatru
25 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia