Wspólna premiera "Niebezpiecznych związków"

"Niebezpieczne" - reż: I. Villqist - Teatr im. A. Mickiewicza

26 maja 2012r. o godz. 19 zapraszamy na premierę do Teatru Nowego w Zabrzu. "Niebezpieczne związki" w reżyserii Ingmara Villqista, scenografia - Marcel Sławiński, kostiumy - Katarzyna Sobańska (para nagrodzona na festiwalu w Gdyni za scenografię do filmu "W ciemności" Agnieszki Holland).

Na scenie zobaczymy Renatę Dancewicz i Zbigniewa Stryja oraz całą plejadę aktorów z zabrzańskiego i częstochowskiego Teatru.

Jedna z najbardziej frapujących i zagadkowych historii miłosnych odżyje na nowo - tym razem na scenie Teatru Nowego w Zabrzu. Należąca już do kanonu klasyki literatury historia nie traci nic na swej aktualności.

Porusza bowiem kwestie uniwersalne - stawia pytania o granice wolności, niezależności, o możliwość manipulacji emocjami, o ponadczasowy konflikt między sercem a rozumem, a także między kobietą i mężczyzną.
Akcja spektaklu rozgrywa się we Francji w roku 1788, w środowisku arystokracji, w przededniu wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Markiza de Merteuil prosi swojego byłego kochanka Viconte de Valmonta o pewną przysługę. Jej były mąż planuje bowiem małżeństwo z młodą i cnotliwą Cecile de Volanges. Markiza pragnie, by Valmont uwiódł dziewczynę przed ślubem. Sam Valmont planuje jednak uwieść inną kobietę, bogobojną mężatkę... Rozpoczyna się misterna, wyrafinowana gra, w którą wikłają się coraz to nowe osoby

(-)
Materiały Teatru
24 maja 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia