Wspólne śpiewanie na 11 listopada

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Teatr im. Solskiego w ramach obchodów 96. rocznicy odzyskania niepodległości, zaprasza 11 listopada do wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych, żołnierskich i patriotycznych, na schodach przed budynkiem teatru.

Do wspólnego śpiewania dołączyły tym roku m.in. Dziewczęcy Chór Katedralny "PUELLAE ORANTES" pod kierownictwem Ks. Władysława Pachoty oraz uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie - laureaci konkursu "Pamięć o bohaterach Powstania 1944".

11 listopada wracamy pamięcią do dnia, w którym po latach niewoli Polacy odzyskali bezcenny skarb - niepodległość. Świętujmy wspólnie tę radosną rocznicę ze śpiewem, pamiętając o tych, którzy przed laty walczyli o wolność.

- Solski Niepodległy - to nasz pomysł na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Kolejne edycje wspólnego śpiewania na schodach Teatru cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. W ubiegłym roku na zdjęciu) w wydarzeniu wzięło udział ponad 600 osób - mówi Rafał Balawejder dyrektor naczelny teatru.

Podobnie jak w latach ubiegłych na wszystkich czekają śpiewniki przygotowane przez Urząd Miasta Tarnowa - w tym roku czeka ich aż 500 sztuk. W śpiewanie włączą się aktorzy Solskiego i zaproszeni goście. Akompaniował będzie Bartosz Szułakiewicz - tarnowski muzyk, kompozytor i aranżer.

Prosimy również o zabranie flag. Dodatkowo na wszystkich posiadaczy wąsów a'la Piłsudski czekają w tym dniu upominki od Teatru w postaci zaproszeń do Teatru.

Do wspólnego śpiewania zapraszamy 11 listopada o godz. 17.30. - spotkajmy się na schodach przed Teatrem!

(-)
Materiał Teatru
6 listopada 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...