"Wspomnień czar" - lekko, łatwo i przyjemnie

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza

Teatr Muzyczny kontynuuje - zapoczątkowany w styczniu - cykl comiesięcznych, kameralnych spotkań ze swoimi gwiazdami. W niedzielę zaprasza na trzeci już koncert z tego cyklu.

Teatr Muzyczny kontynuuje - zapoczątkowany w styczniu - cykl comiesięcznych, kameralnych spotkań ze swoimi gwiazdami. W niedzielę zaprasza na trzeci już koncert z tego cyklu. 

Warto przypomnieć, że głównym celem tego bezprecedensowego w historii lubelskiej sceny muzycznej przedsięwzięcia jest zarówno bliższe przedstawienie solistów, jak też pokazanie rozległości ich repertuaru w utworach nie wykonywanych na co dzień.

Program niedzielnego koncertu zatytułowanego "Wspomnień czar" wypełni repertuar, który można określić jako lekki, łatwy i przyjemny. Zgodnie z tym, co zapowiada tytuł, przypomnimy sobie największe przeboje polskiego dwudziestolecia międzywojennego, takie jak m.in. "Powróćmy jak za dawnych lat", "Całuję twoją dłoń, madame", "Miłość ci wszystko wybaczy", czy "Zimny drań". To piosenki doskonale znane i niezmiennie bardzo lubiane, ale rzadko wykonywane przez artystów sceny muzycznej. Warto zatem posłuchać ich wersji. Ale to jeszcze nie wszystko. W programie koncertu nie zabraknie również piosenek z musicali "Kabaret", "My Fair Lady" i "Skrzypek na dachu", a nawet z operetki "Księżniczka czardasza" Emmericha Kalmana. 

Tym razem wystąpi aż pięcioro śpiewaków: Małgorzata Rapa - sopran, Mariola Zagojska - sopran, Jarosław Cisowski - tenor, Paweł Stanisław Wrona - tenor oraz Marcin Żychowski - bas/baryton. Usłyszymy ich solo oraz w rozmaicie zestawionych duetach, a nawet tercetach. 

A na finał cała piątka wykona słynną pieśń "Time to Say Goodbye", która często bywa ozdobą recitali i estradowych koncertów. Dodajmy, że śpiewakom będzie towarzyszyć przy fortepianie Alesia Aleksandrowicz. Powspominajmy zatem razem z nimi.

Niedziela, Wspomnień czar, Teatr Muzyczny, godz. 17.00, bilety 20-30 zł

Andrzej Z. Kowalczyk
Kurier Lubelski
6 marca 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia