Wspomnienie oskarowej nocy.

Spotkanie z Katarzyną Łaską

O Katarzynie Łaskiej zrobiło się ostatnio naprawdę głośno, gdy okazało się, że wystąpi na gali oskarowej. Jednak publiczności Teatru Muzycznego w Łodzi Łaska znana jest dobrze nie od dziś — jako Gigi z „Miss Saigon" czy Fantine w „Les Misérables". O wspomnienia oskarowej nocy, ale też o tajniki pracy scenicznej będzie można podpytać wokalistkę w czasie spotkania z widzami w sobotę 22 lutego o g. 15.30.

Tuż przed tegoroczną galą oskarową gruchnęła wieść, że wystąpi na niej Polka – Katarzyna Łaska. Wokalistka i aktorka zaśpiewała u boku Idiny Menzel fragment nominowanego przeboju „Into the Unknown" z filmu „Kraina lodu 2". Na jednej scenie, wraz z ośmioma innymi dubbingującymi bajkową Elsę wokalistkami, stworzyła niepowtarzalne show, dając się jednocześnie poznać szerszej publiczności.

Tymczasem wielbiciele musicalu znają ją nie od dziś. Łaska to znana solistka Teatru Muzycznego Roma, gdzie zagrała wiele głównych ról w musicalach. Występowała też w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Użyczyła głosu wielu postaciom z filmów i seriali animowanych, takich jak „Mała syrenka", „My Little Pony", „Złotowłosa i Miś".

W polskiej wersji językowej nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem filmie Disneya „Kraina lodu" zaśpiewała piosenkę Elsy „Let it go (Mam tę moc)" — album ze ścieżką dźwiękową filmu uzyskał status Platynowej Płyty. Łaska jest autorką tekstów i kompozytorką piosenek dla dzieci, które mają milionowe odtworzenia w platformach muzycznych. Była solistką Concerto For Group And Orchestra, projektu legendarnego muzyka Jona Lorda, założyciela i klawiszowca brytyjskiej grupy rockowej Deep Purple. Artyści wystąpili wspólnie na blisko pięćdziesięciu koncertach z najlepszymi orkiestrami w prestiżowych salach koncertowych w Europie, Azji i Ameryce Południowej. – Nas o możliwościach Kasi przekonywać nie trzeba. To niezwykle utalentowana artystka, którą doskonale zna także nasza łódzka publiczność. Oglądamy ją w roli Gigi w „Miss Saigon" czy Fantine w „Les Misérables" – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. – Chcielibyśmy, żeby również widzowie mieli możliwość poznać ją lepiej, dlatego przygotowaliśmy spotkanie, podczas którego będzie można podpytać o kulisy jej pracy, ale też o ostatnie niezwykłe oskarowe doświadczenia – zapowiada Posmykiewicz.

Spotkanie z Katarzyną Łaską odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Łodzi w sobotę 22 lutego, o g. 15.30. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można od 18 lutego odebrać w kasie teatru.

Joanna Karpińska
Materiał Teatru
18 lutego 2020
Portrety
Katarzyna Łaska

Książka tygodnia

Trailer tygodnia