Wszyscy Święci. Zabłudowski cud. – kolejna odsłona.

Teatr Wierszalin. Repertuar

W 1965 roku, na łące niedaleko Zabłudowa czternastoletniej dziewczynce ukazała się Matka Boska. Objawienie przyciągnęło tłumy zainteresowanych wyznawców, którzy stanęli przeciw milicji wezwanej przez zaniepokojone władze. Tłumu nie udało się szybko rozpędzić.

Historia zabłudowskiego cudu, którą przypomina Teatr Wierszalin do dziś nie została całkowicie wyjaśniona. Pierwszym pokazem (wrzesień 2012) twórcy spektaklu chcieli sprowokować widzów pamiętających te wydarzenia do dyskusji, a formuła pracy nad spektaklem (work in progress) pozwoliła na dołączanie nowych wątków do przedstawienia.

Nowe informacje i kolejne fakty dostarczane przez widzów miały bezpośredni wpływ na przebieg spektaklu i już w ogromnym stopniu zmieniły jego pierwotną formę. Wciąż liczymy, że pojawią się kolejne wspomnienia, kolejne informacje widzów...

„Bez względu na to jak się rzecz wyjaśni, twórcy przedstawienia fundują sobie i nam ciekawą przygodę nie tylko z pamięcią, historią i naszymi wyobrażeniami o niej, ale i z ludzką naturą." /Halina Waszkiel, Dziedzictwo krzywd, miesięcznik Teatr/

Projekt został pozytywnie przyjęty na Festiwalu KLAMRA w Toruniu, jak również wysoko oceniony w pierwszych recenzjach jury Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Zapraszamy do Teatru Wierszalin. Zapraszamy do dalszej dyskusji.

(–)
(na podstawie materiałów Teatru)
4 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...