Wszystkiego dobrego

60-lecie Teatru Ludowego w Nowej Hucie

Przez cały listopad Teatr Ludowy świętował 60-lecie, rozpieszczając widzów swoimi spektaklami. Teraz przyszedł czas na jubileusz sensu stricte.

Podczas gali jubileuszowej 5 grudnia z udziałem artystów, pracowników, przyjaciół i sympatyków teatru zobaczymy jedną z nowszych produkcji – Wychowankę Aleksandra Fredry w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Kto wie, być może spotkamy któregoś aktora z dawnych lat...

Na ostatni miesiąc roku przypadają także dwa inne jubileusze. Najpierw, 16 grudnia, świętować będziemy 15-lecie obecności na scenie Błysku rekina w reżyserii Jerzego Fedorowicza. 19 grudnia z kolei odbędzie się wieczór z okazji 20-lecia funkcjonowania Sceny Pod Ratuszem.

Teatr Ludowy jest jedną z najmłodszych scen krakowskich. Zainaugurował swoją działalność 3 grudnia 1955 roku premierą Krakowiaków i górali Wojciecha Bogusławskiego. Jak pisał Sławomir Mrożek w „Echu Krakowa": „niech mi wolno będzie wzruszyć się, że przyszło mi pisać recenzję z pierwszego przedstawienia pierwszego teatru zawodowego w pierwszym mieście socjalistycznym, i ucieszyć się, że przyszło mi pisać pozytywnie. Najmłodszemu teatrowi życzę w imieniu Redakcji, wszystkiego dobrego". Przychylamy się!

bz
Karnet
2 grudnia 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia