Wtorek – sekcja filmowa

3. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt

Twórczyni kostiumów do teledysku Davida Bowiego, a jednocześnie autorka krótkometrażowych animacji lalkowych – Niki Lindroth von Bahr, będzie we wtorek gościem festiwalu AnimArt. Ważnym wydarzeniem tego dnia będzie też pokaz prezentujący dokonania kobiet w animacji lalkowej.

Wtorek na festiwalu AnimArt w części filmowej upłynie pod znakiem kobiet. Tego dnia będzie można zapoznać się z dokonaniami wielu wspaniałych artystek, które zarówno przed, jak i za kamerą, z wielkim talentem opowiadają o ważnych dla siebie tematach. Zestaw krótkometrażowych filmów przygotował odbywający się co dwa lata w Bristolu (Wielka Brytania) festiwal lalkarski Bristol Festival of Puppetry. Początek projekcji w Kinie Szpulka w Łódzkim Domu Kultury o godz. 18:00.

Jedną z bardziej niezwykłych współczesnych twórczyń filmów animowanych jest Niki Lindorth von Bahr. Opowiada ona codzienne historie, czasami bardzo mroczne, wykorzystując niecodziennych bohaterów. Postaci z jej filmów to antropomorficzne zwierzęta, które wcielają się w zwykłych ludzi. Niezwykła wyobraźnia cechuje ją także w pracy kostiumografa (wspólnie z Nicklasem Nilssonem stworzyła kostiumy do teledysków Fever Ray i Davida Bowie) oraz jako twórczynię lalek w „Las Palmas". Pokaz jej filmów i teledysków w Kinie Szpulka będzie poprzedzony spotkaniem z autorką (transmisja Skype). Początek o godz. 20:00.

We wtorek będą kontynuowane wieczorne projekcje na Rynku Manufaktury. Tym razem widzowie w godz. 19-20 będą mieli okazję zobaczyć dokonania meksykańskich twórców.

W ramach festiwalu AnimArt odbywają się również spotkania dla osób zainteresowanych pracą w branży animacji i tworzeniem własnych filmów. We wtorek reprezentant telewizji ARTE – Peter Gottschalk, opowie o możliwościach współpracy z telewizją ARTE.

Szczegółowe informacje o programie festiwalu znajdują się na stronie: www.animart.pl.

(-)
Materiał organizatora
3 października 2017

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia