Wybrali Nowarę

Jan Nowara nowym dyrektorem w Siemaszkowej.

Z poufnych źródeł wiadomo, że komisja konkursowa mająca dokonać wyboru nowego dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na zebraniu 24 bm. wskazała Jana Nowarę, który w nieodległej przeszłości pełnił już tę funkcję.

Żeby jednak teraz mógł  ją objąć potrzebna jest jeszcze zgoda zarządu województwa podkarpackiego. W składzie komisji zasiedli przedstawiciele marszałka województwa, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, zakładowych organizacji związkowych w teatrze i stowarzyszeń twórczych.

O stanowisko dyrektora po odwołanym Remigiuszu Cabanie ubiegało się dziesięciu kandydatów. Obok Jana Nowary największe szanse mieli Jacek Bunsch i Waldemar Matuszewski.

Jan Nowara do 2003 r. był dyrektorem Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Wtedy zarząd województwa, pod zarzutem m.in. doprowadzenia teatru na skraj bankructwa, zwolnił go dyscyplinarnie. Zadłużenie jakie Nowara pozostawił wynosiło prawie pół miliona zł. Jednak Sąd Rejonowy w Rzeszowie uznał zwolnienie Nowary jako niezgodnie z prawem, do pracy jednak go nie przywrócił.

Andrzej Piątek
Dziennik Teatralny Rzeszów
25 marca 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...