Wydarzenia w Teatrze Animacji

"Razem - proste" - Teatr Animacji w Poznaniu

Już w najbliższą niedzielę zaczynamy wyjątkowe warsztaty psychologiczno-teatralne „Razem – proste"!

Podczas cyklu spotkań rodzice wspólnie z dziećmi będą mieli niepowtarzalną okazję, by wzmocnić swoje kompetencje emocjonalne, społeczne i związane z budowaniem poczucia własnej wartości, jednocześnie rozwijając kreatywność. Warsztaty poprowadzą Justyna Śliwińska-Sroka (psycholożka i psychoterapeutka) oraz Agata Drwięga (specjalistka ds. edukacji w Teatrze Animacji) we współpracy ze specjalistami i artystami związanymi z TA.

Wszystkie spotkania będą składały się z części wspólnej (dla dzieci i rodziców razem) oraz z czasu, który mali i dorośli ludzie spędzą osobno.

Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi w wieku 6 – 10 lat. Koszt udziału w jednym spotkaniu to 50 zł (dziecko+opiekun). Koszt udziału w całym cyklu (3 spotkania) to 120 zł (dziecko+opiekun).Warunkiem udziału w warsztatach jest wysłanie zgłoszenia na adres: agata.drwiega@teatranimacji.pl

Szczegółowy harmonogram:

23 kwietnia, godz. 11:00-14:00Kocham, lubię, szanuję... – warsztaty wzmacniające kompetencje emocjonalne
Podczas pierwszego spotkania w ramach cyklu „Razem – proste" przyjrzymy się naszym emocjom – zarówno tym dorosłym, jak i dziecięcym. Nauczymy się je nazywać, oswajać i wyrażać w bezpieczny i kreatywny sposób. Sprawdzimy, które z nich mogą sprawiać nam najwięcej trudności, a które są przez nas najbardziej wyczekiwane. Bo z emocjami tak już jest – wszyscy coś na ich temat wiemy, a jednak ciągle bywają nieco problematyczne.

21 maja, godz. 11:00-14:00
Tak pięknie być razem i tak trudno być razem – warsztaty wzmacniające kompetencje społeczne
Choć nie mamy wątpliwości co do tego, że „w grupie raźniej", sprostanie wyzwaniom, które niesie ze sobą konieczność współbycia z innymi, nierzadko nas przerasta. Podczas warsztatów sprawdzimy czy komunikujemy się ze sobą tylko słowami oraz jak to zrobić, żeby się porozumieć z innymi. Przyjrzymy się zagadnieniom związanym z umiejętnością współdziałania, asertywności oraz zastanowimy się, po co nam właściwie ci inni ludzie.

11 czerwca, godz. 11:00-14:00
Mam tę moc! – warsztaty wzmacniające poczucie własnej wartości
Podczas ostatniego spotkania przyjrzymy się naszym mocnym stronom i wspólnie zastanowimy nad tym, w jaki sposób możemy z nich korzystać, by czuć się ze sobą naprawdę dobrze. Zadamy sobie pytanie co to właściwie ta samoocena i czy ona powinna być wysoka? Dowiemy się, skąd się ona bierze oraz jak ją wzmacniać u siebie i swoich dzieci.

ZAPRASZAMY!

Wydarzenia odbywają się w ramach programu "WSPÓLNIE" realizowanego przy wsparciu UNICEF i Miasta Poznań.Майстер-класи проходять в рамках програми «WSPÓLNIE», яка здійснюється за підтримки UNICEF та міста Познань.

Aleksandra Marzec-Hubka
Teatr Animacji w Poznaniu
26 kwietnia 2023

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia

Czarna Maska
Georg Zlabinger
Krzysztof Penderecki - „Czarna Maska”...