Wyjaśnienia dyrektora teatru

Zbigniew Lisowski z Teatru Baj Pomorski zabiera głos

Po publikacji "Kulturalne obcinanie kasy" w "Nowościach" z 4 września otrzymaliśmy wyjaśnienia z Teatru Baj Pomorski.

Zdanie "Baj Pomorski rezygnuje z premier do końca roku" jest daleko idącym uproszczeniem. Nie będzie bowiem premier na scenie. Planowane są jednak dwie premiery w formie instalacji multimedialnych w ogrodzie teatralnym. 

1. Magiczne drzewo - przewidziana na wczesną jesień 2012 roku instalacja multimedialna autorstwa uznanego kompozytora Piotra Klimka zamieni jedno z drzew w ogrodzie Teatru w bajarza. Dzięki technologiom multimedialnym każde dziecko i każdy dorosły będzie mógł "porozmawiać" z drzewem, a także wysłuchać opowieści i bajek.

2. Ogród multimedialny II reżyseria: Sylwester Siejna, opieka artystyczna: Zbigniew Lisowski, premiera: 14 grudnia 2012, planowane pokazy: 14-16 i 21-22 grudnia 2012 oraz 4-6, 11-13, 18-21 i 25-27 stycznia 2013; przedstawienie familijne - siłą magii Świąt Bożego Narodzenia front teatru z zegarem ponownie zamienią się w niezwykłą, multimedialną i zimową przestrzeń. Historie związane z tematyką świąteczną opowiedziane będą językiem grafiki komputerowej; fantastyczne wizualizacje graficzne wyświetlimy na ścianach budynku teatru - tym razem "zmapowana" graficznie zostania cała fasada budynku, łącznie z częścią znajdującą się w ogrodzie. (...)

Proszę pamiętać, że do końca roku czekają nas jeszcze dwa międzynarodowe festiwale teatralne. Szykujemy także wznowienie kilku starszych tytułów w nowej, odświeżonej odsłonie, dzięki czemu repertuar teatru będzie atrakcyjną i bogatą ofertą kulturalną dla młodych widzów i ich rodziców.

Zbigniew Lisowski Dyrektor Teatru Baj Pomorski

(-)
Nowości
8 września 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia