Wyjątkowa propozycja

Wesele, Wyzwolenie, Akropolis - najbliższy pokaz 23 X, godz. 18:00.

Tryptyk Stanisława Wyspiańskiego jest jedną z najważniejszych części obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia Tatru STU.

Tryptyk Stanisława Wyspiańskiego jest jedną z najważniejszych części obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia Tatru STU.
Spektakl WĘDROWANIE to wyjątkowa, niespotykana dotąd na polskich scenach propozycja łącznego odczytania - i zaprezentowania - trzech dramatów poety:

Efektowna oprawa plastyczna, wyjątkowe kostiumy, muzyka na żywo, efekty specjalne i oczywiście - znakomita obsada!

Spektakl „Wędrowanie" składa się z adaptacji trzech dramatów. Jego pierwszy, premierowy pokaz odbył się na Scenie STU podczas Święta Niepodległości, 11. listopada 2014 roku. Przedstawienia w roku obecnym splatają się z obchodami 250-lecia teatru publicznego w Polsce oraz 25-lecia Wolności. Przedsięwzięciu patronują Prezydent RP i Związek Miast Polskich, a jego mecenasem jest firma Tauron.

Teatr STU został założony 20 lutego 1966. Przyciągając widzów różnorodnością propozycji artystycznych, atrakcyjnym programem i rozmaitością podejmowanych inicjatyw osiągał kolejne sukcesy i stał się zjawiskiem kultowym. STU gościł ze swymi spektaklami w wielu miastach Polski i całego świata. Jego przedstawienia takie jak: „Szalona lokomotywa", „Pacjenci", „Biesy", „Hamlet", „Król Lear" wpisały się w historię teatru polskiego.

Ogromną popularność teatr zyskał na przełomie lat 80. i 90, kiedy Krzysztof Jasiński stworzył autorski cykl benefisów osobistości świata kultury i nauki (transmitowany przez TVP). Dla ukoronowania poszukiwań repertuarowych Teatru STU w 1997 roku powstała Scena STU - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego i Miasta Kraków, w której Krzysztof Jasiński jest dyrektorem artystycznym.

(-)
Materiał Teatru
23 października 2015

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia