Wymarły hotel i gość z walizką

"Pokojówka" - reż: Sylwester Biraga - Teatr Druga Strefa w Warszawie

6 sierpnia 2010 odbędzie się w Teatrze Druga Strefa w Warszawie prapremiera spektaklu "Pokojówka" w reżyserii Sylwestra Biragi

Wymarły hotel, na uboczu wiatr, deszcz i gość z walizką w ręku składają się na pełną absurdu historię przedstawioną w sztuce „Pokojówka” w reżyserii Sylwestra Biragi.

Tytułowa pokojówka Milena, znudzona swoją pracą i otoczeniem, wykazuje natychmiastowe zaciekawienie nowoprzybyłym gościem Tadeuszem. Co go tu sprowadza? Czego szuka w tych stronach? Skąd się wziął? Przynosząc ręczniki do pokoju wdaje się z nim w dziwną dyskusję po której już wie, co sprowadza mężczyznę do hotelu i twierdzi, że może mu uratować życie. Od tego momentu Tadeusz zostaje wciągnięty w serię pozornie absurdalnych zdarzeń wpływających na jego przemyślenia i decyzje. Obsługa hotelowa nieustannie odwiedza i nagabuje tajemniczego gościa, który być może przyjechał tu by po prostu odpocząć.

„Pokojówka” pod pretekstem wydarzeń w hotelowym zaciszu starannie ukazuje nieustanną walkę dobra ze złem, nieumiejętność dokonywania wyborów oraz wpływ i manipulację innych osób na nasze decyzje. Rozgrywka pomiędzy pokojówką a barmanem przypomina zakład o losy Tadeusza. Podczas wizyt i rozmów w pokoju hotelowym starają się wpłynąć na decyzję z jaką przyjechał gość ale ostatecznie jaka ona będzie zależy tylko od niego.

(-)
Materiały Teatru
8 lipca 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia