Wyobraź sobie ten dzień

"Jabłko" - reż. Artur Barciś - Teatr Żelazny w Katowicach

Zobacz oczyma duszy. Słońce na twarzy. Wiosna w ustach. Gdzieś w głębi twoje serce. Żadnej przyszłości. Żadnej przeszłości. Czas nie istnieje. Tylko ten dzień. Ta chwila.

Przeżywanie tu i teraz jest zdaniem wielu receptą na szczęście. Utrata pracy, brak porozumienia z żoną i pragnienie nowego pcha protagonistę dramatu w ramiona młodej studentki medycyny. O ironio, tej samej, która będzie pomagała wyjść z ciężkiej choroby żonie bohatera. On także nie opuści jej w potrzebie. Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat Verna Thiessena, kanadyjskiego autora tekstów tłumaczonych na wiele języków i nagradzanych, w tym the Alberta Playwriting Competition i the Elizabeth Sterling Haynes Awards dla Jabłka.

Wybitny aktor Artur Barciś wraca do Teatru Żelaznego tym razem jako reżyserwspółczesnej opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych. Najlepsza literatura nie powinna dawać odpowiedzi, lecz stawiać pytania. Z jakimi zostawi nas najnowsza premiera Teatru Żelaznego? Zabawny, a jednocześnie odważny i poetycki dramat oraz świetnie skonstruowane postaci i ciekawe zabiegi formalne dają aktorom możliwość stworzenia popisowych ról.

Na scenie zobaczymy Martę Marzęcką-Wiśniewską, związaną przez kilka lat z bielskim Teatrem Banialuka, laureatkę Złotej Maski, Karolinę Sawkę znaną szerokiej publiczności z roli Nel z W pustyni i w puszczy Gavina Hooda z 2001 r oraz Piotra Wiśniewskiego założyciela i dyrektora Teatru Żelaznego.

Kolejne spektakle: 30.09 g. 19:00, 29.10 g. 19:00, 18.11 g. 19:00, 25.11 g. 17:00, 16.12 g. 19:00

(-)
Materiał Teatru
28 sierpnia 2017
Portrety
Artur Barciś

Książka tygodnia

Gilliamesque
Wydawnictwo Planeta
Terry Gilliam

Trailer tygodnia