Wyprawa do krainy wyobraźni w Tarnowie

„W krainie wyobraźni" - warsztaty dla dzieci - Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie - 10-14 sierpnia

Kilkudniowe warsztaty dla dzieci pozwalające najmłodszym uczestniczyć w zajęciach aktorskich, muzycznych i plastycznych, to wakacyjna propozycja tarnowskiego teatru. Poprowadzi je aktor Stefan Krzysztofiak. Zapisy przyjmowane są do 5 sierpnia.

„W krainie wyobraźni" - tak zatytułowano letnie zajęcia dla dzieci, organizowane w połowie sierpnia przez Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. Wakacyjne warsztaty adresowane są do dzieci w wieku od 7 do 11 lat, które chciałyby wystąpić na teatralnej scenie, lubią ruch, taniec i pracę zespołową, ale potrafią też pracować samodzielnie. Najmłodsze dzieci powinny już umieć czytać, co umożliwi im uczestniczenie w zajęciach aktorskich.

Zajęcia przygotuje i poprowadzi aktor Stefan Krzysztofiak, grający w tarnowskim teatrze m.in. rolę Adasia Niezgódki w spektaklu „Akademia Mr Kleks". Pomagać mu będą muzyk Piotr Niedojadło oraz opiekunka Agnieszka Jasielec. Podczas pięciodniowych warsztatów dzieci będą uczestniczyć w zajęciach aktorskich, muzycznych oraz plastycznych. Warsztaty zakończy premierowy pokaz dla rodzin uczestników.
- Warsztaty będą ogólnorozwojowe. Dzieci będą mogły się pobawić, ale i trochę zmęczyć. Zobaczą, że teatr to świetna zabawa, ale i ciężka praca. Nauczą się współpracy w grupie i poznają nowych kolegów.

Bo teatr to partnerstwo. Rozwiną się również ruchowo, fizycznie i muzycznie. Każde dziecko znajdzie w teatrze coś, co go zainteresuje - mówi Stefan Krzysztofiak.

Zajęcia zaplanowano od 10 do 13 sierpnia w godzinach 9-15, a 14 sierpnia od godz. 11 do 17 (o godz. 16 rozpocznie się przedstawienie przygotowane przez uczestników warsztatów).

Udział w zajęciach jest płatny, dzieci otrzymają jeden ciepły posiłek. Szczegółowe informacje i zapisy (najpóźniej do 5 sierpnia wraz z opłatą) w tarnowskim teatrze.

(-)
Temi
27 lipca 2020

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...