Wyprzedaż w olsztyńskim teatrze

przygotowując się do kapitalnego remontu, chce opróżnić magazyny

Kilkadziesiąt rekwizytów i kostiumów teatralnych, zwłaszcza historycznych, będzie można kupić w poniedziałek na wyprzedaży organizowanej przez olsztyński Teatr im. Jaracza.

Placówka, która przygotowuje się do kapitalnego remontu, chce opróżnić magazyny, a przedmioty i ubrania przygotowane do sprzedaży w najbliższym czasie nie będą potrzebne scenografom i aktorom. 

Pierwsza w historii olsztyńskiego teatru wyprzedaż kostiumów i rekwizytów odbędzie się na dziedzińcu teatru w poniedziałkowe popołudnie. - Liczymy na duże zainteresowanie nietypowym pchlim targiem, bo tego dnia zaczyna się w naszym teatrze festiwal Demoludy - mówi Magdalena Bujewicz-Mydlak z biura promocji olsztyńskiego teatru. 

Wśród rekwizytów wystawionych na sprzedaż znajdą się m.in. kryształowe lustra, lampy naftowe, lampki, obrazy, oraz przedmioty użytkowe: czajniki, żelazka, czy kuchnie węglowe. Jednym z nietypowych rekwizytów, który trafi na teatralny pchli targ, będzie budka telefoniczna wzorowana na tych z Londynu. Budka ta na drzwiach ma zasłonki prysznicowe, bo aktorka miała telefonować i brać prysznic jednocześnie. Historia tego rekwizytu jest o tyle nietypowa, że spektakl, w którym miała grać, w ostatniej chwili zdjęto z afisza i w efekcie budka nigdy na scenę teatru nie trafiła. 

Na wyprzedaż trafią także rzeźby, drewniane, ale i wykonane ze styropianu, wśród których jest m.in. głowa smoka, pomalowane na złoto popiersie Michaiła Gorbaczowa, figurka zatroskanego Chrystusa (na zdjęciu) oraz kilkanaście różnego rodzaju, wielkości i koloru figurek Matki Boskiej. 

Wśród kostiumów znajdą się suknie z minionych epok oraz bardzo nietypowe nakrycia głowy i kapelusze m.in. w kształcie bociana, żaby czy lisa. 

- Każdy przedmiot wystawiony na sprzedaż będzie opatrzony etykietą z informacją, w jakim spektaklu zagrał, kto go nosił. Na etykiecie znajdzie się także cena, za jaką można kupić daną rzecz - mówi Angelika Stawisińska z olsztyńskiego teatru. Ceny na pchlim targu będą bardzo zróżnicowane - od kilku do kilkuset złotych.

(-)
PAP
14 września 2009

Książka tygodnia

Trailer tygodnia