Wyruszamy na podbój kosmosu!

"Kosmos" - reż. Agnieszka Czekierda - Teatr Małego Widza w Warszawie

Za długo nas nie było! Teatr Małego Widza wznawia loty w KOSMOS dla maluchów, bo przecież czeka na nas tyle wspaniałych rzeczy do odkrycia!

14 czerwca po raz pierwszy po krótkiej przerwie odpaliliśmy silniki naszej rakiety, aby zabrać naszych widzów do innego wymiaru - tam, gdzie zatrzymuje się czas, gdzie można spotkać przedziwne planety i meteory, doświadczyć stanu nieważkości, posłuchać kosmicznej muzyki granej na żywo. Instalacja teatralna KOSMOS - jeden z największych projektów interdyscyplinarnych Teatru Małego Widza w maju obchodził swoje pierwsze urodziny. Od czasu premiery w KOSMOS polecieliśmy blisko 400 RAZY z prawie 11 tysiącami Astronautów! Przez pewien czas załoga na pokładzie kosmicznej rakiety będzie mniejsza niż dotychczas i wszyscy będziemy musieli przestrzegać zaleceń odpowiednich służb sanitarnych, ale mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się dotrzeć do najdalszych galaktyk!

P.S. Lot w Kosmos to poważna sprawa, dlatego warto poćwiczyć wcześniej w domu elastyczność...WYOBRAŹNI. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 1-5 lat na wędrówki z nieziemską muzyką na żywo do naszej stacji kosmicznej przy ul. Bednarskiej 9.
___
O TEATRZE MAŁEGO WIDZA: Teatr Małego Widza powstał w 2011 roku z celem tworzenia teatru dla bardzo wyjątkowych widzów, wyjątkowych, bo takich już od pierwszego roku życia. Wierzymy w teatr, który pobudza dziecięcą wyobraźnię, który traktuje maleńkie dzieci, jak równorzędnych partnerów, w którym docenia się ich inteligencję, zdolność do samodzielnego myślenia i analizowania, a nade wszystko wierzymy w teatr, który opiera się na bezgranicznym zaufaniu do dziecięcej wyobraźni. Dlatego odważnie bawimy się abstrakcją, nieustannie eksperymentujemy, badamy i obserwujemy, a każde nowe przedsięwzięcie jest sumą zebranych doświadczeń. To co robimy, to coś więcej niż teatr. Nasze produkcje to zwykle synteza wielu sztuk, dużo w nich miejsca dla muzyki granej na żywo i wszelkiego rodzaju doznań sensorycznych, które są swego rodzaju mostem pomagającym dotrzeć do wrażliwości małego odbiorcy i dzięki którym można oddziaływać na wielu poziomach.

Dominika Lenart
Materiał nadesłany
20 czerwca 2020

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia