Wyśpiewają nagrody i miejsce na scenie

Trwa nabór do I Konkursu Piosenki Aktorskiej w ramach Off-Północna

To propozycja dla młodych artystów, którzy chcą sprawdzić się na profesjonalnej scenie i wiążą swoją przyszłość ze śpiewem. Jeszcze do 10 lutego mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w I Konkursie Piosenki Aktorskiej, organizowanym przez Teatr Muzyczny w Łodzi w ramach Festiwalu Off-Północna. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i festiwalowy występ.

 

Konkurs ma charakter ogólnopolski, a organizatorzy zapraszają do udziału aktorów i wokalistów w wieku od 19 do 30 lat.

Jury pod przewodnictwesiebie dowolnej piosenki oraz wykonania jednego utworu z m Jacka Bończyka oceni jakość wystąpień i zdecyduje, kto najlepiej interpretuje wybrane przez siebie utwory. Trzech laureatów, którzy zdobędą największe uznanie jurorów wystąpi 25 lutego przed finałowym koncertem festiwalu Off Północna „Nasz portret. Piosenki Osieckiej, Kofty i Młynarskiego". Przewidziane są też nagrody pieniężne: zwycięzca otrzyma 3 000 złotych, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 000 i 1 000 złotych.

By wziąć udział w konkursie, należy do 10 lutego przedstawić wymagane dokumenty i nagrania: wybranej przez repertuaru Wojciecha Młynarskiego. Regulamin konkursu znaleźć można na stronie www.offpolnocna.com.

I Konkurs Piosenki Aktorskiej odbywa się w ramach Festiwalu Off Północna – pierwszego w Łodzi przeglądu małych form dramatyczno-muzycznych. Festiwal to pomysł Krzysztofa Wawrzyniaka z Teatru Muzycznego na rozszerzenie oferty tej instytucji o szeroko rozumiany repertuar niekomercyjny. Już po raz drugi w Łodzi zobaczyć będzie można niezależne produkcje w wykonaniu grup z całej Polski, którym towarzyszyć będą warsztaty i wykłady, przybliżające publiczności zagadnienia teatru muzycznego i teatru off.

W programie tegorocznej audycji między innymi festiwalowa premiera Teatru Muzycznego, „Prawy do lewego", a także: „Trolololo – przesłania najjaśniejsze" (Małgorzata Wojciechowska, Maciej Zakrzewski), „Straty/Nadmiary" (Nyska studio), „Macabra dolorosa" (Teatr Nowy, Kraków), „Wąż i ona" (Teatr INNI) oraz „Parakomedia" (Karol Wolski, Katarzyna Chlebny).

 

 

 

(-)
Materiał organizatora
1 lutego 2018

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia