Wystąpi w roli jurora

7. edycja Festiwalu Off Plus Camera

Jerzy Stuhr będzie przewodniczącym jury głównego konkursu 7. edycji Festiwalu Off Plus Camera, który odbędzie się w dniach od 2 do 11 maja w Krakowie. W konkursie "Wytyczanie drogi" pokazanych zostanie w tym roku 12 filmów z całego świata.

- Jerzy Stuhr wykreował setki filmowych i teatralnych postaci, współpracował z najlepszymi polskimi reżyserami teatralnymi i filmowymi, a podczas krakowskiego festiwalu wystąpi ponownie w roli jurora - poinformowała rzeczniczka Off Plus Camera Alicja Myśliwiec.

Dotychczas obrady międzynarodowego jury konkursu "Wytyczanie drogi" prowadzili Lech Majewski, Andrzej Żuławski, Jerzy Skolimowski i Zbigniew Preisner.

Konkurs "Wytyczanie drogi" obejmuje 12 produkcji z całego świata, w tym z Polski, które ubiegają się o Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100 tysięcy dolarów. Polską produkcją będzie film "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego.

Konkurs jest organizowany z myślą o twórcach, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Ma on charakter międzynarodowy i mogą startować w nim filmy, które są debiutami, bądź drugimi produkcjami w dorobku danego twórcy. W tym roku będą to obrazy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady i Serbii. Prace reżyserów z całego świata oceni międzynarodowe jury złożone z uznanych filmowych osobowości.

Podczas zeszłorocznego Off Plus Camera zwycięzcą konkursu "Wytyczanie drogi" został film "Obława" w reżyserii Marcina Krzyształowicza.

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera odbędzie się w dniach 2 - 11 maja w Krakowie. Podczas 10 festiwalowych dni w kilku konkursach i na pokazach pozakonkursowych zaprezentowanych zostanie łącznie ponad 100 filmów z całego świata.

(-)
(PAP)
7 kwietnia 2014
Portrety
Jerzy Stuhr

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...